Konkurs Muzeów Guggenheima i YouTube

Konkurs Muzeów Guggenheima i YouTube

Konkurs Muzeów Guggenheima i YouTube
Źródło zdjęć: © Google
15.06.2010 10:46, aktualizacja: 15.06.2010 11:08

Świat sztuki poważnie traktuje amatorskie filmy zamieszczane na internetowym portalu YouTube. Prestiżowe muzea Guggenheima wraz z tym portalem ogłosiły w poniedziałek konkurs na najbardziej kreatywne nagrania wideo

W konkursie "YouTube Play. Biennale wideo kreatywnego" zostanie wyłonionych 2. nagrań wideo z portalu, które 21 października będą miały jednoczesny pokaz w nowojorskim muzeum Guggenheima oraz w Bilbao, Berlinie i Wenecji.

"Internetowe wideo kreatywne jest dziś jedną z najbardziej innowacyjnych form osobistej wypowiedzi - powiedział dyrektor Fundacji Solomona R. Guggenheima, Richard Armstrong. - YouTube Play zademonstruje to, o czym może przekonać się każdy, kto używa komputera i ma dostęp do internetu".

Organizatorzy nie wykluczają również poszerzenia granic gatunku i samej idei, czym może być wideo.

"Nie chodzi przy tym o szukanie +nowości+, lecz szukanie tego, co dalej" - powiedziała wicedyrektor Fundacji Nancy Spector.

Konkurs jest otwarty dla profesjonalistów i amatorów, którzy do 3. lipca przedstawią nowe lub stare nagrania z ostatnich dwóch lat na Youtube.com/play. Filmy muszą mieć do 10 minut długości.

Można przedstawiać nagrania obejmujące animację, grafikę, filmiki narracyjne i prace nienarracyjne bądź całkowicie dowolne formy artystyczne na dowolny temat.

Z 200 finalistów, których filmy zostaną zamieszczone na stronie youtube.com/play, jury złożone z artystów, reżyserów, dizajnerów i muzyków wyłoni najlepszą dwudziestkę, godną pokazu w muzeach.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)