Koniec przewodowych połączeń dial-up

Koniec przewodowych połączeń dial-up
Źródło zdjęć: © Belgacom

22.01.2008 11:11, aktual.: 22.01.2008 14:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Lider belgijskiego rynku telefonii stacjonarnej, firma Belgacom, zdecydował się na wycofanie z oferty usług internetowych opartych o połączenia typu dial-up. Pożegnanie z archaiczną już technologią nastąpi 31. stycznia.

ider belgijskiego rynku telefonii stacjonarnej, firma Belgacom, zdecydował się na wycofanie z oferty usług internetowych opartych o połączenia typu dial-up. Pożegnanie z archaiczną już technologią nastąpi 31. stycznia.

Linie ADSL są obecnie dostępne dla 99, 7 % Belgów. Do końca 2007. roku co czwarty mieszkaniec Belgii posiadał wykupioną tego typu usługę. Właśnie dostęp do taniego szerokopasmowego Internetu i nikłe zainteresowanie dial-up-em były główną przyczyną decyzji operatora.

Obraz
© (fot. WP)

Połączenia dial-up, dla osób niepotrzebujących stałego dostępu do sieci, zastąpić mają tanie pakiety ADSL, rozliczane w tradycyjny sposób. Budżet 20 euro rozliczany będzie w cenie 0,043 euro za każdą minutę połączenia, do kwoty tej należy doliczyć 0,25 euro za inicjację połączenia.

W Polsce pierwszą ofertę anonimowego dostępu do Internetu typu dial-up, wprowadziła w 1996 roku Telekomunikacja Polska. TP nie wyraziło do tej pory chęci zupełnej rezygnacji z tej oferty mimo, że również w Polsce jej popularność stale spada.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)