Koniec fali samobójstw w FT?

Koniec fali samobójstw w FT?

Koniec fali samobójstw w FT?
Źródło zdjęć: © France Telecom
16.09.2009 21:41, aktualizacja: 17.09.2009 10:32

Prezes France Telecom Didier Lombard obiecał, że powstrzyma jak najszybciej piekielną spiralę samobójstw w swojej firmie. W ciągu ostatniego półtora roku życie odebrało sobie 23 pracowników telekomu - pisze Polska Agencja Prasowa cytując francuską prasę.

Prezes France Telecom Didier Lombard obiecał, że powstrzyma jak najszybciej _ piekielną spiralę _ samobójstw w swojej firmie. W ciągu ostatniego półtora roku życie odebrało sobie 23 pracowników telekomu - pisze Polska Agencja Prasowa cytując francuską prasę.

Jako najważniejsze i natychmiastowe środki wymienił: zamrożenie zmian personalnych w firmie do końca października, uruchomienie anonimowego i bezpłatnego numeru wsparcia dla pracowników, który będą obsługiwać niezależni psycholodzy spoza firmy oraz wzmocnienie sztabu lekarzy pracy.

Prezes operatora zapowiedział też środki długofalowe, w tym negocjacje ze związkowcami w sprawie przestrzegania przez dyrekcję dopuszczalnych norm stresu w pracy oraz lepszy system opieki psychologicznej nad pracownikami w okresie transformacji firmy. W najbliższych miesiącach France Telecom ma też być stale monitorowany przez ministerstwo pracy.

_ France Telecom z grudnia nie będzie już przypominał dzisiejszego France Telecom _ - obiecał.

W wywiadzie dla środowego _ Liberation _ Lombard broni się przed zarzutem, że ignorował sygnały o złej atmosferze w firmie, które zgłaszali od dłuższego czasu lekarze pracy we France Telecom. Innego zdania jest cytowany przez gazetę były lekarz pracy we France Telecom, który za falę samobójstw wini _ brutalną zmianę zarządzania _ przedsiębiorstwem w ciągu ostatnich trzech lat, która _ zaprzeczała inteligencji samych pracowników _.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)