Koniec ery SMS-ów?

Koniec ery SMS-ów?

Koniec ery SMS-ów?
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
05.06.2009 15:41

Popularne SMS-y znikną, ponieważ... nie będą opłacalne - zapowiada sieć komórkowa GaduAIR. SMS-y zaczynają już być zastępowane przez bezpłatną komunikację internetową, np. przez komunikatory instalowane w telefonach.

W SMS-ie można jednorazowo wysłać maksymalnie tylko 160 znaków. W komunikatorze można ich wpisać znacznie więcej i wysyłać kolejno wiadomości, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. O tym, jak popularne stają się komunikatory w komórkach, świadczy fakt, że z Gadu-Gadu w telefonach skorzystało dotychczas już ponad 1 mln osób - argumentuje operator.

W ramach startera Gadu Air abonent otrzymuje dostęp do darmowego klienta GG (płatnego u innych operatorów) i nie ponosi kosztów związanych z transmisją danych. Zamiast więc wysyłać płatne SMS-y, użytkownik może wysyłać i odbierać wiadomości przez zintegrowany z telefonem komunikator.

_ Oferta spotkała się już z pierwszymi odpowiedziami konkurencji, która albo wprowadziła bezpłatne SMS-y albo zachęca do bezpłatnego testowania komunikatora Gadu-Gadu. W obu tych jednak przypadkach nadal SMS wprowadza pewne ograniczenia, a krótki testowy dostęp do komunikatora jest tylko zapowiedzią _ - czytamy w komunikacie prasowym GG Network.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)