Koniec AllofMP3.com?

Koniec AllofMP3.com?

Koniec AllofMP3.com?
03.07.2007 13:30, aktualizacja: 03.07.2007 14:28

Z Sieci zniknął kontrowersyjny rosyjski serwis muzyczny - AllofMP3.com. Z nieoficjalnych informacji wynika, że jego właściciela do podjęcia takiej decyzji zmusiły rosyjskie władze.

Przypomnijmy - internetowy sklep muzyczny AllofMP3.com oferował cyfrową muzykę w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Jego klienci ( strona dostępna była dla internautów z całego świata ) mogli kupować piosenki za ułamek ceny, którą zapłaciliby w iTunes czy Napsterze. Wydawcy muzyki, którą sprzedawano w AllofMP3.com twierdzili, że serwis działa nielegalnie, ponieważ nigdy nie uzyskał ich zgody na dystrybuowanie nagrań. Rosjanie tłumaczyli jednak, że na prowadzenie ich sklepu zgodę wydała lokalna organizacja reprezentująca właścicieli praw autorskich - a to oznacza, że serwis nie łamie rosyjskiego prawa.

Sprawa ta stała się swego czasu bardzo głośna - szczególnie po tym, jak dostawcy usług internetowych z kilku europejskich krajów zaczęli, zgodnie z wyrokami sądów, blokować swoim klientom dostęp do AllofMP3.com. Kilka miesięcy temu w mediach pojawiły się również informacje, że czołowe firmy obsługujące płatności - m.in. VISA i MasterCard - zrezygnowały ze współpracy z serwisem.

Presja ze strony wydawców muzyki była bardzo silna - ostatecznie władzom w Moskwie zagrożono, że jeśli nie rozwiążą tego problemu, może to znacznie opóźnić przyjęcie Rosji do Światowej Organizacji Handlu ( WTO ). Jak widać, ultimatum to okazało się skuteczne - serwis od kilku dni jest niedostępny.

Warto jednak wspomnieć, że jego właściciele nie próżnują - w Sieci pojawiła się właśnie ich kolejna strona, działająca bardzo podobnie do AllofMP3.com. Jej adres to http://www.mp3sparks.com .

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)