Konferencja poświęcona językowi Java - GeeCON

Konferencja poświęcona językowi Java - GeeCON

Konferencja poświęcona językowi Java - GeeCON
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
15.04.2013 10:08, aktualizacja: 15.04.2013 13:47

W dniach 15-17 maja w Krakowie odbędzie się piąta edycja międzynarodowej konferencji poświęconej językowi Java - GeeCON. Dla jej uczestników będzie to doskonała okazja, aby spotkać się ze światowej sławy ekspertami, nawiązać kontakty oraz wymienić doświadczenia. Tegoroczna edycja, podobnie jak wszystkie poprzednie odbywające się w Krakowie, będzie gościć swoich uczestników w Multikinie Kraków przy ulicy Dobrego Pasterza 128.

Od czasu pierwszej edycji konferencji liczba uczestników systematycznie rośnie - od 35. osób w 2009 roku do ponad 600 w roku 2012. Konferencja jest organizowana społecznościowo: przez użytkowników języka Java dla innych jego użytkowników (oraz osób dopiero ten język poznających).

Organizatorami konferencji są Polska Grupa Użytkowników Języka Java oraz Poznańska Grupa Użytkowników Języka Java. Zespół organizacyjny to grupa zapaleńców (http://2013.geecon.org/about)
poświęcających swój wolny czas na profesjonalne przygotowanie konferencji i czuwających nad jej wysokim poziomem.

GeeCON to konferencja adresowana do programistów związanych z językiem Java oraz innymi technologiami działającymi w oparciu o wirtualną maszynę Javy (JVM). Technologie te stanowią podstawę szerokiego spektrum systemów informatycznych, od systemów bankowości internetowej, przez badania naukowe, aż po gry komputerowe.

Tegoroczna edycja konferencji będzie zbudowana z czterech równolegle prowadzonych ścieżek. Podczas wykładów eksperci podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem na temat języka Java i jego maszyny wirtualnej, metodologii Agile, a także technologii Cloud, NoSQL, Groovy i Scala.

GeeCON to przede wszystkim absolutnie unikatowa atmosfera, spotęgowana przez wielkie ekrany i doskonałe nagłośnienie kina, a także jedyna w swoim rodzaju szansa spotkania się z programistami, architektami oraz liderami zespołów którzy na codzień tworzą społeczność języka Java.

Filmy z poprzednich edycji konferencji (http://www.youtube.com/user/TheGeeCONConference)
oraz nagrane wykłady (http://vimeo.com/geecon)
pozwolą doskonale wczyć się w jej atmosferę.

W związku z półokrągła rocznicą odbywania sie konferencji uczestnicy będą mogli liczyć na wiele niespodzianek! Szczegóły dotyczące konferencji można znaleźć na stronie konferencji (http://2013.geecon.org)
oraz na jej blogu (http://blog.geecon.org)
.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)