Koncert na gitarę i orkiestrę smartfonów Sony

Koncert na gitarę i orkiestrę smartfonów Sony

Koncert na gitarę i orkiestrę smartfonów Sony
28.10.2014 11:27, aktualizacja: 28.10.2014 13:01

Niedawno odbył się koncert, w którym gitarzyście basowemu towarzyszyła orkiestra 17 smartfonów Xperia Z3, a każdy z nich pełnił rolę odrębnego instrumentu. W trwającej kwadrans suicie smartfony stworzyły nie tylko tło muzyczne, ale też weszły w audiowizualną interakcję z solistą - Krzysztofem Cybulskim.

Przygotowania do koncertu trwały dwa miesiące. Wspólnie z Sony Mobile nad projektem pracowała grupa panGenerator - team artystów, programistów i specjalistów od technologii multimedialnych: Piotr Barszczewski, Krzysztof Cybulski, Krzysztof Goliński i Jakub Koźniewski.

Wykorzystano 1. smartfonów Xperia Z3 osadzonych na robotycznych głowicach, które po zamontowaniu na specjalnym stelażu mogły być wprawiane w ruch pod wieloma kątami. Każdy ze smartfonów stał się autonomicznym instrumentem i generował przypisaną mu w aplikacji i partyturze ścieżkę muzyczną. Znalazły się w tej smart-orkiestrze instrumenty dęte i perkusyjne, sekcja smyczkowa, gitary, instrumenty klawiszowe, a nawet harfa. Wszystkie urządzenia podłączono do wielokanałowego miksera. Muzyce towarzyszyły zaprojektowane przez panGeneratora efekty wizualne.

Jak to wyglądało w praktyce zobaczcie sami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)