Komputerowe combo Blu-ray/HD DVD w pecetach HP

Komputerowe combo Blu‑ray/HD DVD w pecetach HP

Komputerowe combo Blu-ray/HD DVD w pecetach HP
09.05.2007 10:30, aktualizacja: 09.05.2007 11:09

Koncern Hewlett-Packard poinformował o planach wprowadzenia do obrotu komputerów osobistych wyposażonych w napędy pozwalające na zapis/odczyt płyt Bly-ray oraz odczyt dysków HD DVD. W pecetach HP znajdzie zastosowanie napęd o oznaczeniu GGW-H10N, opracowany przez konsorcjum Hitachi-LG Data Storage.

GGW-H10N trafi najprawdopodobniej do komputerów typu "media center", produkowanych przez HP - mowa o seriach m8010y i d4890y. Nie wiadomo na razie, w jakim stopniu zastosowanie czytników nowej generacji wpłynie na koszt komputera ( dotychczasowe doniesienia wspominają o szacunkowej cenie napędów oscylującej wokół 1,2 tys. dolarów ).

Koncern nie ujawnił też na razie dokładnych konfiguracji sprzętowych nowych multimedialnych maszyn. Wiadomo jedynie, iż będą one wykorzystywać karty graficzne oparte na procesorach graficznych Nvidii GeForce 8800 oraz że będą posiadać wyjścia HDMI. Dziennikarze amerykańskiego wydania magazynu PC World mieli już okazję przetestować jeden z takich komputerów. Zapis 22 GB danych na płycie Memorex 2X BD-R z wykorzystaniem oprogramowania CyberLink Power2Go trwał prawie 45 minut.

O wymienionym napędzie informowaliśmy już w marcu - w tekście "Blu-ray/HD DVD combo dla peceta w maju?" - http://www.pcworld.pl/news/107787.html można zapoznać się z jego parametrami pracy. Wcześniejsze informacje o majowej dostępności tych czytników należy jednak zweryfikować - obecnie mówi się o czerwcu, jako dacie rozpoczynającej ich dystrybucję.

Maszyny HP także powinny wejść do sprzedaży najpóźniej do końca czerwca br.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)