Komputer w wersji "plug" - miniaturowy serwer w domu

Komputer w wersji "plug" - miniaturowy serwer w domu

Komputer w wersji "plug" - miniaturowy serwer w domu
Źródło zdjęć: © plugcomputer.eu
14.03.2010 22:14, aktualizacja: 14.03.2010 23:19

PlugComputer 3.0 jest to miniaturowy komputer oparty o platformę Ubuntu Linux. Został wyposażony w procesor Marvell ARM taktowany zegarem 2 GHz, 512 MB pamięci operacyjnej RAM, dysk twardy 1,8 cala...

Stosunkowo niedawno na rynku pojawiła się nowa kategoria komputerów – „plug”. Są to miniaturowe urządzenia zamknięte w kompaktowej obudowie zorientowane na pracę w domowej sieci pełniąc rolę serwerów. Charakteryzują się stosunkowo niskim kosztem zakupu i późniejszego utrzymania – przede wszystkim niewielkim zapotrzebowaniem na energię elektryczną.

PlugComputer 3.0 na pierwszy rzut oka wyglądają jak zwykły zasilacz, jednak kryje w sobie zaawansowane podzespoły komputerowe. Został wyposażony w procesor Marvell ARM taktowany zegarem 2 GHz, 51. MB pamięci operacyjnej RAM, dysk twardy 1,8 cala o pojemności 120 GB, gigabitową kartę LAN, port microUSB 2.0 oraz bezprzewodowe interfejsy – WLAN (b/g) i Bluetooth. Całość została oparta o platformę Ubuntu Linux.

Producent urządzenia podkreśla, że komputer w wersji „plug”. może oferować zbliżone możliwości do stacjonarnego PC – przy znacznie zmniejszonych rozmiarach i zdecydowanie cichszej pracy. Jednym z wielu jego zastosowań może być prywatny serwer poczty e-mail.

PlugComputer 3.0 ma trafić na rynek w trzecim kwartale 2010 roku, a jego cena wyniesie około 400 dolarów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)