Komputer najbardziej stresogennym elementem życia?

Komputer najbardziej stresogennym elementem życia?
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl

11.09.2012 15:00, aktual.: 06.07.2016 13:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pecety miały wyręczać nas w pracy, ułatwiać życie i dostarczać sposobów na komunikowanie się z innymi. Z pewnością wszystko to robią, ale emocjonalny koszt nowoczesnego udogodnienia jest olbrzymi.

Sondaż przeprowadzony na zlecenie firmy Crucial przyniósł zaskakujący wynik: aż 9. procent zapytanych przyznaje, że kłopoty związane z korzystaniem z komputera czasem wywołują u nich stres. Utrata danych, powolna praca komputera, niezrozumiałe komunikaty – te i inne problemy sprawiają, że praca z urządzeniem powoduje rozdrażnienie. Ponadto 52 procent respondentów ogólnie nie jest zadowolonych z tego, jak pracuje ich komputer.

Na inne czynności, które wywołują stres, narzekało znacznie mniej zapytanych. 4. procent denerwuje się, bo nie ma co na siebie włożyć, korki uliczne stresują 27 procent respondentów, kontrole na lotnisku – 21 procent, domowe finanse – 19 procent, wypełnianie PIT-u – 18 procent, a kłopoty ze zdrowiem – 14 procent.

13 procent zapytanych denerwuje się z powodu kłótni ze współmałżonkiem. Z sondażu wynika, że czasem wymiana procesora na lepszy lepiej wpłynie na nasze samopoczucie niż profesjonalna terapia małżeńska.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)