Komputer doprowadza ludzi do szału

Komputer doprowadza ludzi do szału

Komputer doprowadza ludzi do szału
03.04.2009 10:19, aktualizacja: 03.04.2009 10:33

Ponad połowa Brytyjczyków, pracujących na komputerze, cierpi na napady szału, do których doprowadza ich właśnie używanie komputera - informują w czwartek brytyjskie internetowe portale branżowe.

Zestresowani pracownicy na komputer klną, krzyczą, a nawet go... biją - tak silny bywa stres w pracy i frustracja wywoływana przez komputerowe oprogramowanie.

Z badań przeprowadzonych w W. Brytanii, wynika, że klnie na komputer 5. procent, a do rękoczynów bierze się aż 40 procent rozwścieczonych użytkowników. Według autorów badań większość Brytyjczyków traci panowanie nad sobą z powodu działania oprogramowania i sprzętu komputerowego 3- 4 razy w miesiącu. Ponad 10 procent wybucha z takich powodów co najmniej 10 razy na miesiąc.

Obraz
© (fot. sxc.hu)

"Chociaż badanie nie zajmowało się różnymi innymi czynnikami, wiadomo, że nawykowe reagowanie niepohamowanym wybuchem złości odbija się bardzo niekorzystnie na zdrowiu" - powiedział John Charlton, z uniwersytetu w Bolton. Dodał jednak, że "umiarkowane wybuchy złości, takie jak wykrzykiwanie pod adresem komputera, mogą w rzeczywistości być zbawienne".

Badania, którymi objęto 126 osób, przedstawiono na niedawnej dorocznej konferencji Brytyjskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (104)