Komputer dla przedsiębiorcy

Komputer dla przedsiębiorcy

Komputer dla przedsiębiorcy
Źródło zdjęć: © Asus | Asus
05.12.2016 11:17

Jakich komputerów potrzebują przedsiębiorcy? Niezawodnych, by działały w każdych warunkach. Szybkich, by wszystkie niezbędne sprawy dało się załatwić w mgnieniu oka. Bezpiecznych, by cenne dane i informacje nie wpadły w niepowołane ręce. Ważne jest również wsparcie producenta, żeby w razie problemów jak najszybciej je wyeliminować, a co najważniejsze - trzeba mieć pewność, że firma nie zawiedzie. Na takie potrzeby odpowiadają produkty Asusa z linii o nazwie ASUSPRO, które zostały przygotowane z myślą o użytkownikach biznesowych.

Produkty z serii ASUSPRO dostosowane zostały do pracy dosłownie w każdych warunkach, nawet w tych najcięższych. Są odporne na wstrząsy, upadki czy nagłe zmiany temperatur – wszystkie produkty spełniają min. restrykcyjne normy stworzone na potrzeby amerykańskiej armii US MIL-STD 810G. Niezawodnością cechuje się jeden z najnowszych notebooków, biznesowy ASUSPRO B8430UA. Zastosowana została w nim absorbująca wstrząsy poduszka, chroniąca dysk twardy podczas transportu. Dodatkowo G-sensor i oprogramowanie zabezpieczają dane po upadku sprzętu. Jeżeli chodzi o podzespoły, B8430UA wykorzystuje procesor Intel Core i5 bądź i7, w zależności od potrzeb klienta. Standardowo we wnętrzu laptopa znajdziemy 4 GB pamięci operacyjnej oraz dysk SSD o pojemności 256 GB - można jednak wybrać modele z 12 GB pamięci RAM oraz dyskiem SSD o pojemności 512 GB. Notebook dostosowany jest do pracy w biurze i domu, a także podczas podróży. ASUSPRO B8430UA wyposażono w 14-calowy, szeroki ekran FHD z funkcją przeciwodblaskową, która zmniejsza zmęczenie oczu, kamerę HD do połączeń konferencyjnych oraz pełnowymiarową i odporną na zalanie klawiaturę z podświetleniem. Moduł Trusted Platform (TPM) to z kolei wbudowany w płytę główną układ sprzętowy, który bezpiecznie szyfruje dane i zmniejsza ryzyko przechwycenia haseł czy kluczy przez hakerów.

Obraz
© Asus | Asus

ASUS w serii skierowanej do klienta instytucjonalnego stawia nie tylko na niezawodność i solidność, ale także na bezpieczeństwo. Stąd moduł TPM. O tym, jak istotna jest to dla ASUSa kwestia, świadczy również ulepszony czytnik linii papilarnych, który jest w stanie odczytać odcisk nawet z zabrudzonej, przesuszonej skóry. Oprogramowanie Computrace LoJack chroni zaś przed wyciekiem danych. Skradzionego notebooka nie tylko łatwo namierzymy, ale zdalnie zablokujemy lub wykasujemy poufne dokumenty czy pliki. Nawet jeśli sprzęt wpadnie w niepowołane ręce, to istnieje możliwość uchronienia prywatnych danych.

Model B8430 powstał przede wszystkim z myślą o użytkownikach potrzebujących wydajnego notebooka, który jednocześnie będzie mobilny i wytrzymały. Obudowa urządzenia zbudowana jest z włókna węglowego, a wewnątrz w standardzie wbudowano anteny do transmisji danych LTE. Dzięki temu, jeżeli użytkownik zakupi wersję bez modemu, w prosty sposób będzie mógł doposażyć sprzęt samodzielnie.

Model B8230UA to notebook nieco mniejszy niż ten opisywany przed chwilą. ASUS zamontował w nim 12,5-calowy wyświetlacz z antyrefleksyjną powłoką, która zapewnia ochronę przed odbijaniem światła, co pozwala na komfortową pracę w każdym otoczeniu. W przypadku mniejszych notebooków to bardzo potrzebna funkcja. Korzystanie ze sprzętu w różnych warunkach ułatwia też podświetlana klawiatura. B8230UA posiada procesor Intel Core i3 bądź i5, od 4 do 12 GB RAM i dysk twardy SSD o pojemności od 256 do 512 GB. Laptop przypadnie do gustu osobom często podróżującym, ponieważ waży razem z baterią jedynie 1.37 kilograma. Obudowa, tak samo jak w przypadku większego brata, również zbudowana jest z włókna węglowego i wyposażona standardowo w anteny LTE z możliwością dołożenia modemu. W standardowym wyposażeniu znajdziemy tu baterię litowo-polimerową 49WH umożliwiającą średni czas pracy powyżej 8 godzin.

Opisywane wyżej modele powinny przypaść do gustu osobom z dużych firm, które wymagają od urządzenia ponadprzeciętnej mobilności i wytrzymałości. ASUS w swojej linii Pro nie zapomina również o klientach z mniejszymi oczekiwaniami i stawiającymi na bardziej ekonomiczne rozwiązania. Notebooki z serii P są częstszym wyborem małych i średnich przedsiębiorstw, gdzie istotna jest opłacalność dokonanych inwestycji. Niższa cena nie oznacza jednak gorszej jakości. P5430 ma elegancką obudowę, wykonaną ze szczotkowanego aluminium. Egzemplarz przeszedł również wszelkie testy wytrzymałościowe i spełnia założenia linii ASUSPRO. Klawiatura w P5430 jest odporna na ciecz, więc przypadkowe zalanie nie zagrozi urządzeniu. Notebook pod względem podzespołów można dostosować do własnych potrzeb - ASUS pozwala wybrać procesor (od Intel Core i3, i5, i7) oraz dysk twardy (o pojemności 500 GB lub dyskiem SSD 128/256 GB, ewentualnie łączonym dyskiem HDD 500GB oraz SSD 128 GB). Urządzenie waży tylko 1,7 kg, co ucieszy pracujących “w terenie”. Istotnym plusem tego modelu jest także matryca, na której nie pozostają smugi oraz odciski palców.

Obraz
© Asus | Asus

Mniejszy notebook ASUSPRO P2530 również znajdzie swoje miejsce w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Laptop napędzają procesory Intel Core w trzech wariantach do wyboru: i3, i5 lub i7. Zależnie od konfiguracji, we wnętrzu urządzenia znajdziemy dysk twardy o pojemności 500GB lub 1TB, dysk SSD 128GB lub 256GB, kartę graficzną NVIDIA GeForce 920M oraz pamięć operacyjną RAM do 16GB. Podobnie jak w poprzednim modelu, obudowa wykonana została z bardzo wytrzymałego plastiku o szczotkowanej teksturze, nadającej eleganckiego wyglądu,

Z kolei model ASUS P2430 to biznesowy laptop, którego podzespoły zostały tak dobrane, aby użytkownik bezproblemowo mógł pracować z dużą ilością danych. Dlatego znajdziemy w nim dysk twardy 1TB, szybki dysk do 256 GB oraz pamięć DDR4 do 16GB, która pozwala na sprawne przetwarzanie wielu zadań jednocześnie.

Linia ASUSPRO jest na rynku stosunkowo od niedawna i dopiero zaczyna istnieć w świadomości użytkowników. Jej największym atutem jest jakość wykonania co przekłada się na dużą niezawodność, właśnie tym ASUS zamierza walczyć o przychylność klientów biznesowych. Stąd gwarancja nie tylko na trzy lata, ale również możliwość rozszerzenia do pięciu.

ASUS stosuje najlepsze dostępne technologie i podzespoły, gwarancję na baterie w notebookach z serii P wynoszą standardowo 2 lata, a w notebookach z serii B nawet 3.

Źródło artykułu:Artykuł sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie