Kolejny słoneczny telefon - teraz Samsung

Kolejny słoneczny telefon - teraz Samsung

Kolejny słoneczny telefon - teraz Samsung
15.10.2009 15:23

Samsung E1107 to nowy solarny produkt, który rozwija linię ekologicznych urządzeń Samsunga. E1107 wyposażono w ogniwa słoneczne pozwalające na efektywną pracę komórki w sytuacji braku dostępu do infrastruktury elektrycznej. Godzinna ekspozycja telefonu na słońcu pozwala na wykonanie trzech rozmów o średniej długości 2 min. lub wysłanie 20 SMS-ów.

Solarne zasilanie stanowi nie tylko użyteczną funkcję, ale jest również ważnym krokiem w tworzeniu urządzeń przyjaznych środowisku. Dzięki wykorzystaniu naturalnej energii słonecznej każdy użytkownik w bardzo prosty sposób może wnieść swój wkład w zmniejszenie zużycia prądu i emisji CO². do atmosfery.

Obraz
© (fot. Samsung)

Praktyczne zastosowanie solarnych możliwości pokazuje codzienne życie. Za przykład mogą posłużyć kilkugodzinna przerwa w dostępie do prądu, nie mówiąc o poważnej, trwającej kilka dni awarii w dużym mieście czy rejonie. W podobnej sytuacji trudno przecenić możliwości E1107. który nie tylko działa bez konieczności tradycyjnego ładowania, ale posiada także wbudowaną latarkę.

Technologia solarna została zamknięta w klasycznej obudowie. Telefon wyposażono w wygodny, wyświetlający 6. tys. kolorów, ekrano przekątnej 1.52”, radio, dzwonki polifoniczne MP3, wbudowaną latarkę oraz funkcje gwarantujące bezpieczeństwo. Na „bezpieczny pakiet” składa się ulepszony Mobile Tracker, który pozwala zlokalizować zagubiony telefon, przekierować przychodzące połączenia, czy zablokować dostęp do danych znajdujących się w pamięci skradzionego urządzenia. Samsung E1107 uzbrojono też w funkcję fałszywego połączenia - Fake Call.

Obraz
© (fot. Samsung)

Telefon dostępny jest w sprzedaży w sugerowanej przez producenta cenia detalicznej: 189,00 PLN.

Samsung E1107 – specyfikacja:
Sieć GSM 900/1800 MHz
Wyświetlacz 1.52” 128x128 CSTN 65K
Dźwięk Radio FM
Polifonia 40-tonowa + dzwonki MP3

Funkcje dodatkowe
Ogniwa słoneczne
Latarka
Mobile Tracker
Fałszywe połączenie

Rozmiar 105,2 x 44,2 x 16,4 mm
Bateria 800mAh

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)