Kolejne plotki o usłudze mailowej MySpace

Kolejne plotki o usłudze mailowej MySpace

Kolejne plotki o usłudze mailowej MySpace
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
02.04.2009 16:01, aktualizacja: 02.04.2009 16:21

W sieci pojawiły się kolejne niepotwierdzone doniesienia dotyczące uruchomienia usługi typu webmail przez MySpace. Tym razem plotka zyskała na wiarygodności przez potwierdzenie zmiany adresów e-mail pracowników.

TechCrunch już od stycznia tego roku spekuluje na temat wdrażania webmailowej usługi MySpace. Zdaniem serwisu nowy produkt portalu stałby się bezpośrednim konkurentem dla Hotmaila, Yahoo Mail oraz Gmaila. Użytkownicy uzyskaliby adresy e-mail z końcówką @myspace.com.

Na korzyść tego typu spekulacji działały doniesienia o cichej zmianie domen w mejlach pracowników MySpace. Do tej pory adresy tworzone były według wzoru imięnazwisko@myspace.com. Od niedawna nazwa domeny zmieniła się i brzmi @myspace-inc.com.

Do dziś nie wiadomo było jaka liczba pracowników zostanie objęta tą zmianą. TechCrunch wszedł jednak w posiadanie e-maila wysłanego przez właściciela MySpace, Fox Interactive Media, do wszystkich pracowników popularnego portalu. Wynika z niego, że zmiana nazwy domeny obejmuje bez wyjątku każdego zatrudnionego.

Redaktorzy TechCrunch nie mają wątpliwości - musi to być związane z wdrażaniem webmaila przez MySpace. Jest to dokładnie taki sam krok jaki czyniły inne serwisy (w tym np. Yahoo!) przed wprowadzaniem tej usługi. Poza tego typu wytłumaczeniem w działalności MySpace trudno byłoby dopatrzyć się aktualnie innych przesłanek do tak niewygodnych z punktu widzenia komunikacji działań.

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)