Kolejna odsłona Nokia Maps

Kolejna odsłona Nokia Maps

Kolejna odsłona Nokia Maps
Źródło zdjęć: © Nokia
03.12.2008 12:08, aktualizacja: 03.12.2008 14:35

Nowa wersja zintegrowana z Ovi umożliwia planowanie tras online przy wykorzystaniu komputera, udostępnia trójwymiarowe punkty orientacyjne oraz inne udoskonalenia.

Nowa wersja zintegrowana z Ovi umożliwia planowanie tras online przy wykorzystaniu komputera, udostępnia trójwymiarowe punkty orientacyjne oraz inne udoskonalenia.

Nokia udostępniła najnowszą wersję swojego rozwiązania Nokia Maps oferującego m.in. mapy cyfrowe i nawigację, rozszerzając ją o dostęp do usługi w ramach serwisu Maps on Ovi. Nokia Maps w połączeniu z Ovi to pierwszy darmowy serwis umożliwiający zaplanowanie podróży w domu, na komputerze, a następnie jej synchronizację z urządzeniem mobilnym. Dzięki temu podczas podróży użytkownik ma dostęp do zaplanowanych tras i miejsc docelowych.

Do usługi Nokia Maps dodano także nowe funkcje, takie jak wysokiej rozdzielczości zdjęcia satelitarne, trójwymiarowe punkty orientacyjne z 216 miast oraz mapy topograficzne. Dostępny jest także nowy podgląd trasy podczas jej wyznaczania i korzystania z płatnej nawigacji samochodowej bądź pieszej.

Maps on Ovi to więcej niż narzędzie do przeglądania map i planowania podróży. W ciągu najbliższych miesięcy usługa ta będzie umożliwiać zapisywanie i porządkowanie miejsc, planowanie tras oraz ich późniejszą edycję. Użytkownicy będą mogli udostępniać swoją lokalizację, związane z nią osobiste i społecznościowe treści (takie jak zdjęcia, filmy, przebyte trasy, odwiedzone miejsca) a także zapraszać innych do wspólnych przedsięwzięć i dzielenia się wrażeniami.

Wśród nowych opcji Nokia Maps można również wymienić ciągły dostęp do informacji takich jak powiadomienia o fotoradarach, miejscach bezpiecznego postoju, czy ruchu drogowym (dostępne w wybranych krajach), a także programów imprez Wcities informujących na bieżąco o wydarzeniach kulturalnych, koncertach czy filmach w ponad 450 lokalizacjach na świecie.

W porównaniu z poprzednią wersją udoskonalona została nawigacja piesza. Zawiera ona funkcję wskazówek nawigacji "po linii prostej", dzięki którym trasę między punktami A i B można pokonać w najkrótszym czasie, co może być szczególnie przydatne podczas wycieczek w plenerze. Jeżeli spacer odbywa się w mieście, o zakręcie na trasie powiadamiają sygnały dźwiękowe i wibracje telefonu. Poziom szczegółowości map zwiększono na tyle, aby umożliwić łatwiejsze poruszanie się użytkowników (np. dokładność map będzie umożliwiać wyświetlanie różnych wejść do tej samej stacji metra).

Nowa wersja aplikacji Nokia Maps do wybranych urządzeń jest dostępna w witrynie internetowej Nokia Beta Labs. Wersja online będzie dostępna pod adresem maps.ovi.com. Ponieważ obie wersje są udostępniane w wersji beta, niektóre funkcje mogą być jeszcze niedostępne, ale zostaną dodane w późniejszych wydaniach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)