Klawiatura do tabletu – jak wybrać najlepszą?

Klawiatura do tabletu – jak wybrać najlepszą?

Klawiatura do tabletu – jak wybrać najlepszą?
Źródło zdjęć: © Fotolia
17.02.2017 11:53, aktualizacja: 19.02.2017 13:15

Wybór przyzwoitej klawiatury do tabletu to nie lada wyczyn – powodem tego nie jest tylko jakość samego urządzenia, ale przede wszystkim dopasowanie go do naszego tabletu. Poniżej podpowiemy wam, czym powinniście się kierować szukając najlepszej klawiatury do tabletu.

Zanim zabierzemy się do szukania odpowiedniej klawiatury do tabletu, należy ustalić, jakie są wasze wymagania. Wszystko przez fakt, że na rynku mamy różnorodność nie tylko samych klawiatur, ale również tabletów – i to nie tylko jeśli chodzi o producentów, ale również system operacyjny z jakim współpracują czy wielkość urządzenia.

Rodzaje klawiatur do tabletów

Jeśli rozpoczęliście już swoją przygodę z poszukiwaniem klawiatury, to z pewnością zauważyliście, że na rynku możemy przebierać w wielu ich rodzajach. Począwszy od urządzeń tej samej marki, co nasz tablet i dedykowanych do danego modelu, przez klawiatury innych marek, ale dedykowane do konkretnego modelu, w końcu po zarówno markowe jak i te bez producenta, ale uniwersalne, czyli działające z każdym tabletem. Gdyby tego było mało, mamy do dyspozycji klawiatury "samodzielne" bądź połączone z etui.

Obraz
© Materiały prasowe

Dla niektórych, zaskoczeniem może być fakt, że do tabletów możemy również używać tych samych klawiatur, co do komputerów. Oczywiście są jednak pewne warunki. Przede wszystkim taka klawiatura musi mieć możliwość łączności bluetooth – można oczywiście bawić się w przejściówki i próbować podłączyć taką klawiaturę za pomocą złącza USB, jednak taki zabieg nie zawsze będzie oznaczał sukces. Kolejnym warunkiem koniecznym jest to, że tablet musi pracować w oparciu o system operacyjny Google Android bądź Windows 10.

Na co zwrócić uwagę szukając klawiatury do tabletu

Oczywiście prócz ceny – dla wielu to właśnie ona jest czynnikiem decydującym o zakupie – przy wyborze właściwej klawiatury do tabletu należy przede wszystkim zwrócić na jakość wykonania. W czasach, kiedy każdy bez większego problemu może importować, właściwie bez ograniczeń, elektronikę z Chin, należy zachować szczególną ostrożność. Niestety, pośród wielu produktów dostępnych na rynku możemy natrafić na klawiatury kiepskiej jakości, których kupno będzie równoznaczne z wyrzuceniem pieniędzy przez okno.
Ze sprawdzeniem jakości nie powinno być kłopotu, o ile kupujemy ją w sklepie stacjonarnym, nie powinno być kłopotu z oceną. Problem może pojawić się przy kunie klawiatury przez internet. Aby zminimalizować ryzyko odsyłania urządzenia do sprzedawcy, powinniśmy poszukać opinii na jego temat. Jeśli mimo to jakość będzie niesatysfakcjonująca , to zawsze istnieje możliwość zrezygnowania z zakupu w ciągu 30 dni. Aby uniknąc zamieszania z przesyłaniem pieniędzy, warto zapytać w sklepie internetowym czy istnieje możliwość wymiany klawiatury na inny model.

Podczas oceny jakości klawiatury do tabletu należy zwrócić szczególną uwagę na jakość wykonania oraz rozmieszczenie klawiszy – to przecież one będą najczęściej używane. Gdy wciskamy litery, poszczególne klawisze powinny mieć niewielki skok, a sam odgłos wciskania powinien być cichy.

Znaczenie ma również rozmieszczenie samych klawiszy. Jeśli klawiatura będzie nam służyła do pisania długich tekstów, czy maili, warto zwrócić uwagę czy poszczególne litery są rozmieszczone w pewnej odległości od siebie – pisanie jest wtedy znacznie wygodniejsze. Istotny jest również układ samych liter i obsługa polskich znaków – standardem dla klawiatur w Polsce jest układ QWERTY, warto zwrócić na to uwagę, by uniknąć kłopotu z zamienionymi miejscami literami y i z.

Z pewnością nie bez znaczenia będzie również sam rozmiar i waga klawiatury do tabletu. Powinniśmy pamiętać, że tablet z założenia jest urządzeniem lekkim i mobilnym, więc klawiatura do niego powinna również być niewielka i lekka.

Jaką klawiaturę do tabletu najlepiej wybrać?

W czasie ostatecznej decyzji warto postawić na sprawdzonych producentów, niekoniecznie tych samych, co tabletu – zwłaszcza popularnych marek, gdyż ich klawiatury oraz inne akcesoria z reguły są znacznie droższe niż podobne sprzęty konkurencji. Klawiatury do tabletów ”made in China” często są znacznie tańsze i gorzej wykonane, niż te z logo znanego producenta, jednak nie należy ich od razu przekreślać – mogą trafić się wśród nich naprawdę przyzwoite klawiatury do laptopów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)