"Kitchen Sync", Makłowicz z Okrasą nie mają szans

"Kitchen Sync", Makłowicz z Okrasą nie mają szans
Źródło zdjęć: © noahbalmer.com

08.04.2008 10:00, aktual.: 08.04.2008 15:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W dzisiejszych czasach
kupowanie książki kucharskiej raczej nie ma większego sensu. W
Internecie znajdziemy mnóstwo stron poświęconych tematyce sztuki
kulinarnej

Żyjemy w świecie, w którym cyfrowe technologie otaczają nas na każdym kroku. Aktualnie powstaje coraz więcej urządzeń wykorzystujących połączenie internetowe, także aby mieć dostęp do zasobów sieciowych nie jesteśmy ograniczeni wyłącznie do użytkowania osobistego komputera.

Sprzyjają temu dynamiczny rozwój technologii bezprzewodowych oraz panujące wśród użytkowników trendy. W dzisiejszych czasach kupowanie książki kucharskiej raczej nie ma większego sensu. W Internecie znajdziemy mnóstwo stron poświęconych tematyce sztuki kulinarnej, na których aż roi się od porad i przepisów na regionalne przysmaki o unikalnych recepturach. Dodatkowo poszczególni użytkownicy mogą swobodnie wymieniać się swoimi doświadczeniami itp. dlatego Internet w kuchni staje się coraz bardziej pożądany.

Obraz
© Kitchen Sync

Zauważył to amerykański designer Noah Balmer - twórca projektu koncepcyjnego urządzenia „Kitchen Sync” mającego ułatwić codzienną pracę w kuchni. Jest to cyfrowa książka kucharska, dzięki której tradycyjne zbiory przepisów przestaną być nam potrzebne. Nigdy więcej podczas gotowania nie będziemy musieli korzystać z laptopa narażając go na zabrudzenia czy uszkodzenie. Wszystkie przepisy, które wcześniej drukowaliśmy marnując czas i pieniądze będziemy mogli przeglądać online na małym, poręcznym ekranie wyposażonym w stację dokującą.

Cyfrową książkę bez przeszkód będzie można myć pod bieżącą wodą. Ponadto może ona pomóc w internetowych zakupach oraz zarządzaniu zapasami w naszej lodówce. Na razie jest ty tylko koncept, jednak jest duża szansa, że w przyszłości znajdzie on swoje miejsce na rynku. Projekt został w tym roku doceniony i otrzymał nagrodę organizacji International Housewares Association wspierającej rozwój sprzętu AGD.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)