Kinsa - termometr podłączany do smartfona

Kinsa - termometr podłączany do smartfona
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

10.05.2013 11:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wśród sprzętu gospodarstwa domowego nie może zabraknąć też urządzeń dbających o nasze zdrowie. Termometr Kinsa nie tylko będzie mierzyć temperaturę, ale także udzielać wskazówek medycznych i w razie potrzeby powiadamiać lekarza o naszym stanie zdrowia.

Na stronie Indiegogo został zaprezentowany projekt inteligentnego termometru podłączanego do smartfona. Jeśli jego twórcy zbiorą odpowiednie środki na realizację, być może już niedługo będziemy mogli zmierzyć gorączkę za pomocą telefonu - na tym jednak możliwości tego gadżetu się nie kończą.

Kinsa to znacznie większy projekt. Urządzenie składa się z końcówki podłączanej do smartfona i odpowiedniej aplikacji. Termometr przesyła zebrane dane do telefonu, a aplikacja je analizuje. Udziela także wskazówek, co powinniśmy zrobić, na przykład w przypadku stanu podgorączkowego, a jak postępować, gdy temperatura przekroczy 40 stopni Celsjusza. Każdy użytkownik termometru ma swoje konto, na którym widać wykres jego temperatur, co ma pomóc później lekarzowi w zaaplikowaniu odpowiedniej kuracji. Ponadto dzięki aplikacji można za pomocą jednego przycisku skontaktować się ze swoim lekarzem lub wezwać pomoc. Twórcy przewidują, że Kinsa będzie kosztować około 25 dolarów.

Anna Paczuska

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)