Trwa ładowanie...
d36clp2
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Kinomaniak.tv pod lupą śledczych

Zespół wsparcia zwalczania cyberprzestępczości Komendy Wojewódzkiej
Policji w Olsztynie prowadzi śledztwo w sprawie zamkniętego w styczniu br. pirackiego serwisu
kinomaniak.tv, informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kinomaniak.tv pod lupą śledczych
(chip.pl)
d36clp2

Serwis, udostępniający nielegalnie w sieci ponad 10. tys. tytułów filmów i seriali, zaczął działać jesienią 2010 r. i dorobił się 1,5 mln użytkowników. Jego właściciele - mieszkańcy Olsztyna - zarabiali nie tylko na opłatach od internautów, ale dodatkowo na reklamach. Jednodniowy dostęp do bazy kosztował 2,5 zł, a dostęp bez ograniczeń - 370 zł.

Cztery osoby usłyszały już zarzuty prania brudnych pieniędzy i uczynienia z nielegalnego rozpowszechniania utworów audiowizualnych stałego źródła dochodu. Grozi im do ośmiu lat więzienia. Sprawę określa się jako rozwojową.

Kwoty jakimi obracano robią wrażenie. Prokuratura ma już dowody na przelanie 4,9 mln zł do banków w Hongkongu i świadczące o próbach przelewu kolejnych 69. tys. zł i 300 tys. euro. Pieniądze przekazywano potem z powrotem do kraju i tu wprowadzano je do obiegu. Stąd zarzuty prania brudnej forsy.

d36clp2

Okazuje się, że nie tylko kinomaniak trafił na celownik śledczych, podaje "DGP". Trwa już postępowanie w sprawie innego łamiącego prawo serwisu streamingowego - Weeb.tv. Jego serwery i właściciel mają się znajdować w Szczecinie.

Najpopularniejsze telewizory w najniższych cenach! Kliknij i sprawdź oferty!

d36clp2

Podziel się opinią

Share

d36clp2

d36clp2
Więcej tematów