Kino 4D w domowym zaciszu

Kino 4D w domowym zaciszu28.07.2015 09:26
Kino 4D w domowym zaciszu
Źródło zdjęć: © Immersit.com

Obecnie coraz popularniejsze w kinach stają się filmy w wersji 4D, które oprócz dźwięku oferują nam wiatr, zapach, wodę, a nawet wibracje,wzbogacając tym samym wrażenia sensoryczne. Dzięki francuskiej firmie Immersit część z tych efektów będziemy mogli mieć we własnym domu.

Immersit opracowała narzędzie, które wzbogaca doznania podczas oglądania filmów. Jest to specjalny, kilku elementowy siłownik, który instalujemy pod kanapą. Dzięki temu mebel pod nami będzie się ruszał, nawiązując w ten sposób do akcji wyświetlanej na ekranie telewizora 4K.

288761305849149587
Źródło zdjęć: © (fot. Immersit.com)

System składa się z czterech pneumatycznych stopek aktywowanych sprężonym powietrzem, które umieszczane są pod nogami lub narożnikami naszej sofy. Siłowniki mogą poruszać się niezależnie unosząc na wysokość 1. cm, symulując kołysanie, toczenie się, unoszenie, a nawet wibracje. Ostateczna wersja urządzenia będzie mieć udźwig do 500 kg, co pozwoli mu spokojnie unieść kanapę, na której siedzą cztery osoby.

288761305849280659
Źródło zdjęć: © (fot. youtube / Valentin Fage)

System posiada centralkę, która z laptopa czy z tabletu otrzymuje komendy generujące ruch, zsynchronizowany z filmem lub grą. Producenci filmów będą musieli zaprogramować odpowiednie działanie siłowników, tak aby pasowały do akcji wyświetlanej podczas seansu. Jeśli nie będzie to możliwe, wówczas ruch kanapy będzie odpowiadał ścieżce dźwiękowej.

Firma Immersit zapowiedziała, że we wrześniu 201. roku uruchomi kampanię na Kickstarterze, która pozwoli zebrać fundusze na rozpoczęcie produkcji. Inżynierowie projektu twierdzą, że koszt takiego urządzenia będzie się wahał w granicach 800 - 1200 dolarów.

_ Źródło: technogadzet.pl / immersit.com / WP _

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)