Kindle Fire podgryza pozycję iPada?

Kindle Fire podgryza pozycję iPada?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

05.01.2012 14:33, aktual.: 05.01.2012 15:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kindle Fire, pierwszy tablet Amazona, jest coraz większym zagrożeniem dla iPada 2. Tylko w IV kwartale 2011 roku mógł on zmniejszyć sprzedaż tabletu Apple od 1 do 2 mln sztuk.

Tak przynajmniej twierdzi Travis McCourt, jeden z analityków pracujących dla agencji Morgan Keegan. Obniżył on prognozy sprzedaży iPada 2 za IV kwartał 2011 roku z 16 do 13 mln sztuk.

Nie wiadomo dokładnie jaką część tortu zagarnie dla siebie Kindle Fire. Można się jednak spodziewać, że będzie to przynajmniej 2 mln sztuk. Wszystko dlatego, że według przedostatnich informacji Amazon sprzedaje około 600 tys. swoich tabletów każdego tygodnia.

Najnowsze informacje prosto ze źródła mówią o sprzedaży urządzeń Kindle (czytnik e-booków oraz tablet) w ciągu kwartału na poziomie ponad 4 mln sztuk. Oznacza to, że na Kindle Fire, który jest nieznacznie bardziej popularny od wszystkich czytników, może przypadać co najmniej połowa tej sprzedaży, o ile nie więcej.

Zwłaszcza jeśli wierzyć słowom Amazonu który twierdzi, że Kindle Fire jest najlepiej sprzedającym się produktem w historii sklepu. Czy to oznacza, że Kindle Fire będzie pierwszym prawdziwym konkurentem dla iPada?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także