Kindle Fire bije rekordy popularności

Kindle Fire bije rekordy popularności

Kindle Fire bije rekordy popularności
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
16.12.2011 15:01, aktualizacja: 16.12.2011 16:27

Amazon poinformował, że jego pierwszy tablet, Kindle Fire, bije rekordy popularności i rozchodzi się jak ciepłe bułeczki. Jak to wygląda w liczbach?

Amazon, tradycyjnie już, nie podaje dokładnych liczb, jednak czytając pomiędzy wierszami wielkość sprzedaży musi robić wrażenie. Wszystkich urządzeń z rodziny Kindle sprzedaje się już ponad 1 mln każdego z ostatnich trzech tygodni.

Ponieważ wyniki czytników Kindle są nieznacznie niższe niż tabletu, oznacza to, że minimalną sprzedaż Kindle Fire można szacować na co najmniej 600 tys. sztuk każdego tygodnia.

Według przedstawicieli Amazonu, każdego tygodnia popyt na niego wzrasta i już teraz jest on najlepiej sprzedającym się produktem w sklepie Amazonu w historii. Czy jego sprzedaż dojdzie do 1 mln sztuk tygodniowo?

Nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że Kindle Fire przebojem wdarł się na rynek tabletów z systemem Android, detronizując swoich konkurentów. Stało się tak pomimo tego, że oficjalnie jest on dostępny jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)