Kieszonkowy komputer w pendrive

Kieszonkowy komputer w pendrive

07.06.2010 12:43

Pełnowartościowy komputer wielkości pendrive'a do niedawna wydawał się jedynie gadżetem z filmów futurystycznych. Dzięki urządzeniu CheckPoint Abra możemy w niewielkim urządzeniu przechowywać własne dane, a także mamy możliwość bezpiecznej komunikacji z Internetem.

Po wetknięciu pendrive'a w gniazdo USB dowolnego komputera, ujrzymy własny pulpit z osobistymi danymi. Do pracy i przesyłania danych możemy wykorzystywać programy zainstalowane na obcym komputerze. Pomiędzy zawartością Abra a komputerem nie ma jednak żadnej wymiany danych - zarówno podczas pracy, jak też wysyłki maili oraz plików.

Obraz
© (fot. RCC)

Ten "wirtualny pecet" jest właśnie testowany przez pierwszych potencjalnych klientów w Polsce. Po wpięciu w dowolny komputer, może im służyć jako własne, w pełni bezpieczne, środowisko pracy. Po skończeniu działań i ewentualnym wysłaniu danych w dowolne miejsce, CheckPoint Abra z powrotem trafia do kieszeni właściela. Nie pozostawia przy tym najmniejszych śladów na maszynie, z której przed chwilą korzystał.

Abra zabezpiecza informacje w czasie pracy komputera, a także gdy nie są one używane. Program kontrolujący blokuje nieautoryzowane próby dostępu do sieci firmowej. Check Point Abra chroni zdalną komunikację z firmową siecią bez konieczności instalacji oprogramowania na komputerze lub domyślnego klienta wbudowanego w system operacyjny. Sugerowana cena detaliczna to 140 USD.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)