Kieszonkowe ogniwo wodorowe z USB

Kieszonkowe ogniwo wodorowe z USB

Kieszonkowe ogniwo wodorowe z USB
Źródło zdjęć: © horizonfuelcell.com
19.06.2010 14:22, aktualizacja: 22.06.2010 13:06

Singapurska firma Horizon Fuel Cell Technologies wprowadziła do swojej oferty nową ładowarkę przenośnych urządzeń – MiniPAK. Jest to ogniwo paliwowe wykorzystujące do produkcji energii elektrycznej...

Singapurska firma Horizon Fuel Cell Technologies wprowadziła do swojej oferty nową ładowarkę przenośnych urządzeń – MiniPAK.

MiniPAK jest to ogniwo paliwowe wykorzystujące do produkcji energii elektrycznej wodór i tlen. Charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami, zbliżonymi do palmtopa. Umożliwia ładowanie takich przenośnych urządzeń jak telefony komórkowe, konsole do gier, nawigacje GPS czy odtwarzacze multimedialne. Pozwala również na zasilanie rozmaitych gadżetów USB.

Proces ładowania odbywa się za pośrednictwem złącza USB. MiniPAK jest w stanie dostarczyć do 2 W (5V, 400mA) mocy. Do zestawu dołączone są dwa wodorowe kartridże wielokrotnego użytku, które są w stanie pomieścić 12Wh energii. Cena: 9. dolarów.
Ciekawostką ma być sposób uzupełniania zużytych kartridży. Producent już niedługo wprowadzi do swojej oferty system HydroFILL, który pozwoli na ich napełnianie wodorem pozyskanym z wody przy udziale energii elektrycznej (z gniazda sieciowego lub panelu słonecznego).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)