KettlePizza - zamień grill w piec do pizzy

KettlePizza - zamień grill w piec do pizzy

KettlePizza - zamień grill w piec do pizzy
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
21.08.2012 09:51

KettlePizza to specjalna nakładka do grillów marki Weber, która umożliwi przygotowanie smacznej pizzy na świeżym powietrzu.

Sezon grillowy w pełni, a barbecue w ogrodzie, w gronie przyjaciół i rodziny to bardzo miły sposób spędzenia wolnego czasu. Coraz częściej grilla zabieramy ze sobą także na wakacje. Jedzenie przyrządzane w ten sposób jest smaczne, ale ile można zjeść kiełbasek, kaszanki czy karkówki…. Po kilku spotkaniach przy grillu chyba każdy pragnie odmiany. Gdy szukamy urozmaicenia grillowego menu, pizza to chyba ostatnia potrawa, o której myślimy. Do przyrządzenia naprawdę smacznej pizzy potrzeba bowiem porządnego pieca i wysokiej temperatury, którą nie sposób osiągnąć w kuchennym piekarniku, a tym bardziej na odkrytym grillu.

Przynajmniej do tej pory, bo można już kupić urządzenie o nazwie KettlePizza. Po nałożeniu go na grill zyskuje się piec do wypiekania pizzy. Dzięki temu, że kopuła grilla będzie zamknięta, w środku temperatura sięgnie ok. 400 stopni Celsjusza, co po 1. minutach pozwoli cieszyć się smaczną i idealnie wypieczoną pizzą. Smakuje ona o wiele lepiej niż przygotowana w kuchennym piekarniku także dlatego, że przesiąka zapachem węgla drzewnego (możemy użyć bardziej aromatycznych gatunków)
. Poza tym na powietrzu wszystko smakuje lepiej, pizza także.

KettlePizza ma zainstalowany termometr, który pozwala na bieżąco śledzić temperaturę w piecu. Za pomocą urządzenia można upiec pizzę o maksymalnej średnicy 1. cali. Niestety, pizzą na świeżym powietrzu mogą cieszyć się tylko posiadacze grillów marki Weber, bo tylko do tych urządzeń pasuje KettlePizza.

Cena pieca to 150 dolarów. Grille węglowe marki Weber dostępne są na polskim rynku w cenie od ok. 400 do 2500 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)