KegDroid - android serwujący piwo

KegDroid - android serwujący piwo
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

30.05.2012 13:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Latem nic nie zastąpi zimnego piwa - to wspaniały dodatek do obiadu, grilla, no i oczywiście do meczu na Euro. Jednak chmielowy napój pity z butelki czy - o zgrozo - z puszki - to nie to. Piwo powinno być fachowo nalane do kufla, koniecznie z pianką - taką w sam raz. Prawdziwym wielbicielom tego trunku niezbędny będzie nalewak do piwa. Najlepiej inny niż wszystkie tego typu sprzęty.

Co powiecie na KegDroida? Pracujący na co dzień w Google Paul Carff połączył tablet Motorola Xoom z systemem Android (w wersji 4.0 - Ice Cream Sandwich) z płytką Arduino, aby stworzyć zielonego robota serwującego piwo. Cała elektronika sprawia, że robot jest 'inteligentny' i nie nalewa piwa wszystkim jak leci. To ty decydujesz, którzy z twoich gości są godni napoju bogów.

KegDroid serwuje piwo, identyfikując gości na podstawie taga NFC. Posiadający odpowiednią plakietkę muszą ją zbliżyć do czytnika znajdującego się w urządzeniu, a Arduino zidentyfikuje, czy mogą się oni napić. To ważne na przykład dla osób, które urządzają duże przyjęcia - niepełnoletnie osoby nie będą mogły skorzystać z robota. Na wszelkiego rodzaju degustacjach możemy ograniczyć liczbę kufli przysługujących jednemu gościowi. Przede wszystkim jednak KegDroid wygląda po prostu fajnie. Nie wiadomo jednak, czy Google wprowadzi KegDroida do sprzedaży.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)