KE wesprze rozwój Symbiana

KE wesprze rozwój Symbiana

KE wesprze rozwój Symbiana
04.11.2010 00:51, aktualizacja: 04.11.2010 09:24

Komisja Europejska zamierza przeznaczyć 11 mln euro na dalszy rozwój platformy Symbian i jej ekosystemu. Podobną sumę wyłożą firmy, którym zależy na jej przyszłości.

Dofinansowanie Symbiana przez Komisję Europejską możliwe było dzięki uznaniu tej platformy przez Artemis Joint Technology Initiative za znaczącą z punktu widzenia rozwoju europejskiego oprogramowania mobilnego.

Obraz

Efektem tego jest powstanie konsorcjum o nazwie SYMBEOSE (Symbian - the Ambedded Operating System for Europe), której zadaniem będzie opracowywanie rozwiązań sprzyjających rozwojowi Symbiana.

Wśród zadań przed nim postawionych będzie m.in. opracowywanie i wdrożenie nowych możliwości platformy (m.in. usług w chmurze), optymalizacji ilości wykorzystywanej przez nią energii czy współpracy z procesorami wielordzeniowymi.

Do konsorcjum przystąpiły 24 podmioty z 8 krajów, wśród których znaleźli się producenci sprzętu, twórcy usług mobilnych, programiści aplikacji użytkowych, operatorzy komórkowi, uniwersytety czy centra badawcze i rozwojowe. Na jego czele stanie Symbian Foundation.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)