KDE 4 Alpha 1 już jest!

KDE 4 Alpha 1 już jest!

KDE 4 Alpha 1 już jest!
15.05.2007 08:30, aktualizacja: 15.05.2007 09:53

Pojawiło się pierwsze wydanie alpha czwartej edycji środowiska graficznego KDE dla systemów *niksowych. Wraz z tym wydarzeniem prace developerskie uległy znacznemu przyśpieszeniu, aby twórcy mogli przedstawić stabilną wersję KDE 4 już w październiku.

KDE to, obok Gnome, najpopularniejsze środowisko graficzne dla systemów Linux i nie tylko. Idea KDE polega na stworzeniu środowiska, które łączy wszystkie możliwości interfejsu tekstowego wraz z estetyczną i funkcjonalną oprawą graficzną. KDE to również dziesiątki aplikacji współpracujących z narzędziami systemowymi i nie tylko. Dzięki takim projektom jak ten, Linux staje się coraz większym konkurentem produktów MS Windows i Mac OS X.

Obraz
© KDE 4.0 Alpha 1

Jak na nową edycję KDE przystało, jego użytkownicy będą mieli do dyspozycji całkowicie nową szatę graficzną. Nowy wygląd dla jednych może być innowacyjny, dla drugich dość przestarzały. Bez wątpienia nie zmieniono klasycznego stylu pulpitu KDE. Pojawiło się również kilka ciekawych narzędzi, służących do tworzenia aplikacji dla "świeżego" interfejsu. Nie można także pominąć nowych programów, takich jak Dolphin ( menedżer plików ) czy Okular ( przeglądarka dokumentów tekstowych ). Nowa odsłona KDE posiada wsparcie dla najnowszych urządzeń ( zasługa Solid i Phonom ). Co więcej, wszystkie aplikacje środowiska zostały dostosowane do znaczenie poszerzonych zasobów bibliotek KDE, dając dostęp do najnowszych technologii. Kilka najbliższych miesięcy pokaże co nowego twórcy dodadzą jeszcze do swojego dzieła. Więcej informacji można odnaleźć na stronie domowej projektu - http://www.kde.org/.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)