KDE 4.3 - pobierz pełną wersję

KDE 4.3 - pobierz pełną wersję
Źródło zdjęć: © KDE

05.08.2009 13:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po sześciu miesiącach prac społeczność programistów zajmujących się rozwojem KDE udostępnił kolejną aktualizację tego środowiska graficznego. W KDE 4.3, noszącym kryptonim "Caizen", wprowadzono ok. 2 tys. nowych funkcji, jednocześnie usuwając z niego 10 tys. błędów - informują twórcy.

Udział w opracowaniu nowego wydania KDE miało łącznie ok. 70. osób. Jak informują developerzy, wersja 4.3 oferuje lepszą integrację pulpitu Plasma z menedżerem KWin (Plasma otrzymała też nowy motyw, Air). Na różnych wirtualnych pulpitach można przechowywać odrębne widgety.
Wprowadzono poprawki w menedżerze plików Dolphin, który wyświetla teraz miniaturowe podglądy plików w folderach, ułatwiając identyfikację dokumentów; obsługę geolokalizacji, bibliotekę Policy Kit (umożliwia aplikacjom autoryzowanie działań w oparciu o profile), nowe efekty animacji i nowy zasobnik systemu; obsługę formatu SVG. Nie mogło zabraknąć poprawek w aplikacjach do obsługi multimediów, zarządzania informacją osobistą, użytkach i grach. Ponadto nowe narzędzie Bug Report Tool ułatwi użytkownikom zgłaszanie błędów i problemów ze stabilnością programów.

Więcej informacji o nowościach w KDE 4.3 znaleźć można na stronie kde.org - http://www.kde.org/announcements/4.3/. Środowisko jest na razie dostępne w postaci kodu źródłowego do samodzielnej kompilacji.

Wydanie KDE 4.4.0 zapowiadane jest na styczeń 2010 r.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)