Kaspersky proponuje wprowadzenie przepustek do Internetu

Kaspersky proponuje wprowadzenie przepustek do Internetu

Kaspersky proponuje wprowadzenie przepustek do Internetu
19.10.2009 15:52, aktualizacja: 19.10.2009 16:38

Głównym problemem przestępczości w Internecie jest brak identyfikacji albo niewystarczająca identyfikacja użytkownika – oświadczył w wywiadzie udzielonym serwisowi ZDNet Eugene Kaspersky, prezes firmy Kaspersky Lab. Internet został stworzony jako sieć dla niewielkiej i wcale nie publicznej grupy naukowców i wojskowych z USA. Zdaniem Kasperskiego oddanie Sieci do powszechnego użytku w takiej postaci było błędem.

*Głównym problemem przestępczości w Internecie jest brak identyfikacji albo niewystarczająca identyfikacja użytkownika – oświadczył w wywiadzie udzielonym serwisowi ZDNet Eugene Kaspersky, prezes firmy Kaspersky Lab. * Internet został stworzony jako sieć dla niewielkiej i wcale nie publicznej grupy naukowców i wojskowych z USA. Zdaniem Kasperskiego oddanie Sieci do powszechnego użytku w takiej postaci było błędem.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Dotychczasowe metody identyfikacji użytkowników, bazujące na numerach IP są niewystarczające, bowiem można je w łatwy sposób obejść –. na przykład dzięki kafejkom internetowym, otwartym serwerom proxy albo wykorzystywaniu coraz bardziej popularnych sieci WLAN bądź zhackowanych pecetów.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Kaspersky mówi, że gdyby mógł zmienić architekturę Internetu, to wprowadziłby przepustki, policję internetową i międzynarodowe umowy w sprawie przestrzegania standardów bezpieczeństwa w Sieci. Kraje, które nie przystąpiłyby do tego porozumienia, według wyobrażeń Kasperskiego byłyby odcinane od Internetu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (297)