Kaspersky Lab usprawnia system przetwarzania nowych szkodliwych programów

Kaspersky Lab usprawnia system przetwarzania nowych szkodliwych programów

Kaspersky Lab usprawnia system przetwarzania nowych szkodliwych programów
Źródło zdjęć: © Kaspersky
18.02.2010 15:18, aktualizacja: 18.02.2010 15:39

Kaspersky Lab informuje o ulepszeniu systemu przetwarzania próbek potencjalnie szkodliwych obiektów otrzymanych za pośrednictwem poczty elektronicznej od użytkowników Internetu.

Laboratorium antywirusowe firmy Kaspersky Lab implementuje nowy poziom przetwarzania szkodliwego oprogramowania. Od 1. lutego 2010 system przetwarzający wiadomości wysyłane na adres newvirus@kaspersky.com będzie działał w trybie automatycznym, w oparciu o ulepszony mechanizm wykrywania heurystycznego.

Ponadto, na wiadomość każdego użytkownika zostanie natychmiast wysłana odpowiedź z informacją o statusie potencjalnie szkodliwego programu w bazie antywirusowej firmy Kaspersky Lab. Jeżeli szkodliwy program wysłany na powyższy adres nie będzie jeszcze wykrywany przez produkty firmy, użytkownik zostanie powiadomiony, gdy jego wykrywanie zostanie dodane do antywirusowych baz danych.

„Nieustannie wzrasta ilość szkodliwych plików, jednocześnie spora ich część to warianty szkodników ze znanych rodzin, które mogą być automatycznie sklasyfikowane na podstawie ich zachowania i wielu innych czynników”. - powiedział Nikita Szwecow, dyrektor ds. badań dotyczących zwalczania szkodliwego oprogramowania w Kaspersky Lab. „Optymalizacja naszej wewnętrznej infrastruktury pozwoliła nam przydzielić robotom jeszcze więcej prostych i rutynowych operacji, które wcześniej były wykonywane przez ludzi. Dzięki temu analitycy wirusów mogą poświęcić więcej czasu na zajmowanie się przypadkami, które nie mogą być przetwarzane automatycznie”.

_ Źródło: Kaspersky Lab _

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)