Kaspersky Internet Security 2011 wyróżniony przez AV-Test

Kaspersky Internet Security 2011 wyróżniony przez AV‑Test

Kaspersky Internet Security 2011 wyróżniony przez AV-Test
Źródło zdjęć: © Kaspersky Lab
22.11.2010 12:23

Pakiet bezpieczeństwa Kaspersky Internet Security 2011 uzyskał imponujące wyniki w testach przeprowadzonych przez AV-Test.org, niezależne niemieckie centrum badawcze

W testach, które zostały przeprowadzone w lipcu, sierpniu i wrześniu 201. roku, oceniano działanie 19 produktów bezpieczeństwa IT, w tym Kaspersky Internet Security 2011. Eksperci AV-Test sprawdzali poziom bezpieczeństwa, jakość przywracania systemu po infekcji oraz łatwość obsługi produktów.

Obraz
© (fot. Kaspersky Lab)

W testach symulowano rzeczywiste infekcje - produkty musiały zmierzyć się z zagrożeniami zero-day (wykorzystującymi luki w zabezpieczeniach, które nie zostały jeszcze załatane) pochodzącymi z internetu, szkodliwym oprogramowaniem działającym na komputerze oraz wykryć próbki z kolekcji najnowszych i najbardziej rozpowszechnionych zagrożeń. W teście na przywracanie systemu produkty miały za zadanie usunąć aktywne komponenty szkodliwego oprogramowania, cofnąć niechciane zmiany w systemie i wykryć rootkity. Łatwość obsługi i wydajność były oceniane na podstawie takich kryteriów, jak wpływ na działanie komputera oraz częstotliwość generowania fałszywych trafień.

Produkty były sprawdzane na 32-bitowej platformie Windows XP (SP3. z ustawieniami domyślnymi i w dowolnym czasie mogły aktualizować i wymieniać dane z infrastrukturą chmury swoich producentów.

Kaspersky Internet Security 2011 pomyślnie przeszedł wszystkie testy i uzyskał certyfikat AV-Test. W teście na jakość ochrony program ten jako jeden z dwóch produktów uzyskał najwyższy wynik - 5,5 na 6 możliwych punktów. Drugim programem z takim samym wynikiem był PC Tools: Internet Security 2010/2011, który wypadł jednocześnie trochę gorzej pod kątem funkcjonalności, ale za to zyskał ocenę 5,5 w kategorii Naprawa, gdzie Kasperky Internet Security 2011 uzyskał ocenę 3,5 na 6.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)