Kaspersky 2010: nowa wersja znanego programu

Kaspersky 2010: nowa wersja znanego programu

Kaspersky 2010: nowa wersja znanego programu
Źródło zdjęć: © Kaspersky
07.09.2009 14:43

Kaspersky Lab zaprezentował polską wersję językową programów Kaspersky Internet Security 2010 oraz Kaspersky Anti-Virus 2010 przeznaczonych do ochrony użytkowników domowych i małych biur przed wszelkimi rodzajami cyberprzestępstw.

Jeszcze kilka lat temu większość szkodliwych programów stanowiły wirusy zakłócające pracę komputerów PC a do zapewnienia ochrony wystarczyło zainstalować prostą aplikację antywirusową. Teraz jest zupełnie inaczej. Liczba cyberprzestępstw rośnie w zastraszającym tempie a szkodliwe oprogramowanie służy do kradzieży naszych pieniędzy. Generacja 201. produktów Kaspersky Lab jest odpowiedzią na potrzebę zapewnienia ochrony użytkowników domowych i małych firm.

„Rosnące umiejętności cyberprzestępców zmuszają producentów rozwiązań bezpieczeństwa do tworzenia mechanizmów, które pozwolą na dostarczenie skutecznej i wygodnej w obsłudze ochrony”, mówi Andreas Lamm, dyrektor zarządzający Kaspersky Lab Europe. „Kaspersky Internet Security 201. jest wyposażony w całkowicie nowe technologie pozwalające na jeszcze skuteczniejsze wykrywanie nowych zagrożeń przy jednoczesnym zmniejszeniu apetytu na zasoby systemowe. Program nie zakłóca pracy typowego użytkownika, z kolei profesjonaliści będą mogli dostosować system ochrony do swoich potrzeb.”

Kaspersky Internet Security 201. został zaprojektowany z myślą o walce z wszelkimi formami cyberprzestępczości, a nie tylko ze szkodliwym oprogramowaniem. Ponadto program zawiera wiele mechanizmów pozwalających na znaczne zwiększenie wydajności ochrony. Do najważniejszych nowości oraz udoskonaleń wprowadzonych w generacji 2010 należą:

• Bezpieczne uruchamianie: system pozwalający na przetestowanie nowego oprogramowania poprzez zainstalowanie i uruchomienie go w odizolowanym, bezpiecznym środowisku wirtualnym (sandbox). Użytkownicy mogą także odwiedzać niezaufane strony WWW mając pewność, że potencjalne szkodliwe oprogramowanie nie będzie mogło wyrządzić żadnych szkód systemowi operacyjnemu. Program pozwala uruchomić dowolną liczbę aplikacji w Bezpiecznej strefie.

• Kaspersky Security Network / Urgent Detection System: Kaspersky Security Network to podejście do szybkiego zwalczania nowych zagrożeń oparte na współudziale wszystkich użytkowników rozwiązań Kaspersky Lab. Na komputerach użytkowników, którzy zgodzą się na uczestnictwo w tym systemie, Kaspersky Internet Security 201. będzie gromadził informacje o bezpiecznych oraz niebezpiecznych programach. Na ten podstawie tworzone będą rozbudowane białe i czarne listy. Jeżeli Kaspersky Internet Security 2010 zidentyfikuje oprogramowanie, które zachowuje się w sposób podejrzany, odpowiednie informacje zostaną przesłane do Kaspersky Lab, gdzie analitycy dokonają inspekcji i dodadzą wpisy do systemu Urgent Detection System, zapewniając w ten sposób ochronę w czasie rzeczywistym wszystkim użytkownikom. W ramach systemu Kaspersky Security Network powstaje baza danych „w chmurze”, która zwiększa jakość ochrony przed nowymi zagrożeniami i zapobiega epidemiom.

• URL Advisor: Moduł oznaczający kolorami odsyłacze do stron WWW, dzięki czemu użytkownik wie, czy dana witryna jest bezpieczna, podejrzana, czy też stanowi zagrożenie. Użytkownik może otworzyć witrynę niezależnie od klasyfikacji, jednak eksperci z Kaspersky Lab zalecają odwiedzanie podejrzanych stron WWW przy użyciu Bezpiecznego uruchamiania.

• Nowy interfejs: Projektanci z Kaspersky Lab dołożyli wszelkich starań, aby nowy interfejs był łatwiejszy w obsłudze dla niezaawansowanych użytkowników. Dostępne są wszystkie funkcje pozwalające profesjonalistom na dostosowanie ochrony do własnych potrzeb, jednak interfejs wyraźnie oddziela te zaawansowane możliwości od podstawowych parametrów.

Ponadto, Kaspersky Internet Security 201. został wyposażony w wiele innych technologii, łącznie z udoskonalonym analizatorem behawioralnym, który identyfikuje trzykrotnie więcej klas zagrożeń niż w poprzedniej wersji. Bezpieczna wirtualna klawiatura oferuje dokładniejszą ochronę podczas wprowadzania loginów i haseł, na przykład podczas korzystania z banków online i systemów płatności elektronicznej. Udoskonalona ochrona haseł zapewnia kompromis między wygodą a bezpieczeństwem online. Zaawansowana kontrola aplikacji zapewnia, że żadne niebezpieczne aplikacje nie uzyskają dostępu do systemu i danych użytkownika.

Ceny i dostępność
Polskie wersje programów Kaspersky Internet Security 2010 oraz Kaspersky Anti-Virus 2010 trafią do sprzedaży 14 września 2009 r. Z okazji wprowadzenia na rynek nowe produkty będą dostępne w atrakcyjnych cenach (ceny brutto rocznej licencji na ochronę jednego komputera):
• Kaspersky Anti-Virus 2010: 115 zł
• Kaspersky Internet Security 2010: 155 zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)