Karty graficzne, do których podłączysz nawet 4 monitory

Karty graficzne, do których podłączysz nawet 4 monitory

28.01.2011 13:36, aktual.: 28.01.2011 13:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sapphire wprowadził na rynek dwie nowe karty graficzne w wersji FleX. Urządzenia z serii FleX pozwalają na obsługę trzech monitorów DVI w trybie Eyefinity bez konieczności posiadania monitora ze złączem DisplayPort oraz bez stosowania aktywnych adapterów.
Sapphire HD 6870 FleX jest obecnie najwydajniejszą kartą graficzną z serii. Natomiast Sapphire HD 5670 FleX pozwala na wprowadzenie Eyefinity do segmentu niedrogich kart graficznych.

Podczas korzystania z FleX dwa monitory DVI są podłączane do nowych kart w tradycyjny sposób przez złącza DVI-DL na tylnym panelu. Trzeci monitor podłączany jest do portu HDMI za pomocą pasywnej przejściówki, która znajduje się w zestawie, a konfiguracja odbywa się w Catalyst Control Center. W ten sposób można podłączyć trzy monitory DVI do karty FleX bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Do każdej z kart można podłączyć jeszcze jeden, czwarty monitor, za pomocą złącza DisplayPort.

Obraz
© (fot. Sapphire)

Sapphire HD 687. FleX (Radeon HD 6870) posiada 1120 procesorów strumieniowych oraz 1GB pamięci GDDR5. Taktowanie GPU wynosi 900 MHz, a pamięci 1050 MHz. System chłodzenia składa się z trzech ośmiomilimetrowych rurek cieplnych i cichego wiatraka.

Obraz
© (fot. Sapphire)

Z kolei Sapphire HD 5670 FleX (Radeon HD 5670) jest najwydajniejszą kartą graficzną obsługującą DirectX 11, która nie wymaga dodatkowego zasilania. Dzięki temu jest ciekawym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy nie chcą wymieniać większej ilości podzespołów komputera. Karta posiada 400 procesorów strumieniowych taktowanych 775 MHz i 1GB pamięci GDDR5 taktowanej 1000 MHz.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)