Karty dźwiękowe dla profesjonalistów

Karty dźwiękowe dla profesjonalistów
Źródło zdjęć: © Creative

21.05.2008 14:24, aktual.: 21.05.2008 15:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Creative przedstawiła na rynek karty dźwiękowe Sound Blaster®
X-Fi® Titanium Fatal1ty Professional Series i Sound Blaster X-Fi
Titanium Fatal1ty Champion Series, które zapewniają najwyższą jakość
dźwięku w grach  w systemie Windows XP i Vista na komputerach
PC ze złączem PCI Express. Wysoka jakość dźwięku obu kart jest
potwierdzona posiadanym certyfikatem THX.

Zainstalowana na karcie nowa wersja procesora X-Fi dla magistrali PCI Express nie obciąża procesora komputera i przyśpiesza działanie Direct X, OpenAL i EAX 5.0, zapewniając najwyższą, kinową jakość dźwięku w grach.

Creative dostarczy najlepszym na świecie zawodowym graczom PC, startującym w konkursie Championship Gaming Series (CGS), karty Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional Series - jako oficjalne karty dźwiękowe CGS, jedynej w świecie profesjonalnej ligi gier komputerowych.

PCI Express Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional Series posiada enkoder Dolby Digital, umożliwiający podłączenie karty do zestawu kina domowego jednym przewodem. Karta oferuje moc procesora audio X-Fi, zoptymalizowanego do współpracy z magistralą PCI Express, co przekłada się na lepszą akcelerację audio w grach i super-realistyczne efekty EAX 5.0 oraz wielokanałowy dźwięk. Sprzętowo realizowany dźwięk 3D i efekty EAX 5.0 zapewniają niewiarygodny realizm zarówno przez głośniki jak i w słuchawkach, dając efekt nieosiągalny przez żaden układ dźwiękowy wbudowany w płytę główną. Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional Series zdecydowanie poprawia również klarowność komunikacji głosowej w grach wieloosobowych, w których tak ważna jest współpraca.

Obraz
© Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Champion Series (fot. Creative)

Nowa karta dźwiękowa PCI Express Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Champion Series posiada wszystkie funkcje karty Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional Series, plus panel wejść i wyjść umożliwiający wygodne podłączanie słuchawek z mikrofonem od przodu. Wszechstronny panel wejść i wyjść można umieścić w zatoce 3 ½” lub 5 ¼”. Panel 3 ½” posiada wejście mikrofonowe i wyjście słuchawkowe. W przypadku montażu w zatoce 5 ¼” , panel rozsuwa się udostępniając wejścia liniowe RCA.

PCI Express Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional Series i PCI Express Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Championship Series to pierwsze w świecie sprzętowe akceleratory audio, bezpośrednio współpracujące z magistralą PCI Express, wyposażone w:

– Procesor Creative X-Fi w wersji specjalnie przystosowanej do szybkiej magistrali PCI Express w nowoczesnych komputerach PC.
– Technologię X-Fi Crystalizer® wykorzystującą algorytmy audio do inteligentnego i selektywnego przywracania tonów niskich i wysokich oraz instrumentów i głosów, których brzmienie ucierpiało w procesie kompresji MP3, AAC lub innych.
– Technologię X-Fi CMSS®-3D, która tworzy wirtualny dźwięk przestrzenny w głośnikach stereo i słuchawkach. W grach słychać przeciwników dokładnie tam, gdzie są. Podczas słuchania muzyki technologia ta rozszerza scenę dźwiękową tak, jakby dźwięki dochodziły z glośników a nie słuchawek.
– Obsługę Dolby Digital umożliwiającą realizację dźwięku przestrzennego 5.1 za pośrednictwem zestawu kina domowego.
– Program Creative ALchemy™ przywracający efekty EAX® i dźwięk przestrzenny w grach z dźwiękiem DirectSound uruchamianych w systemie Vista.
– Certyfikat kompatybilności UAA dla maksymalnej kompatybilności z Windows Vista.
– Dedykowaną pamięć audio X-RAM zwiększająca wydajność karty w wybranych grach.
– Certyfikat THX dla dźwięku przestrzennego w filmach.
– Program PowerDVD z dekoderem DTS-ES i Dolby Digital-EX.
– 24-bitową jakość dźwięku przy stosunku sygnału do szumu 109db.
– Obsługę nagrywania w trybie ASIO z opóźnieniami rzędu 1 milisekundy przy minimalnym obciążeniu procesora.

Karty dźwiękowe Sound Blaster® X-Fi® Titanium Fatal1ty Professional Series i Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Champion Series dostępne będą na rynku polskim od czerwca 2008 w cenie 499 PLN i 669 PLN. Objęte będą 2 letnią gwarancja.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także