Karta dźwiękowa do smartfona? Creative twierdzi, że tak

Karta dźwiękowa do smartfona? Creative twierdzi, że tak

Karta dźwiękowa do smartfona? Creative twierdzi, że tak
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
11.06.2014 12:31, aktualizacja: 11.06.2014 14:35

Creative wprowadza na rynek kieszonkową kartę dźwiękową Sound Blaster E1. Producent twierdzi, że ten sprzęt przeznaczony jest dla użytkowników smartfonów oraz tabletów.

Odtwarzanie muzyki jest jedną z ulubionych funkcji wykorzystywanych przez właścicieli mobilnych urządzeń. Nowy produkt Creative pozwala pogodzić możliwość wiernego odwzorowania dźwięku z mobilnością. Sound Blaster E1 poprawia komfort słuchania muzyki zarówno za pośrednictwem telefonów, tabletów, jak i komputerów PC oraz Mac. Układ współpracuje ze słuchawkami o maksymalnej impedancji 60. Ohmów, ma także przetwornik cyfrowo-analogowy o rozdzielczości 24 bitów i częstotliwości próbkowania 44,1 kHZ. Wysoki współczynnik tłumienia szumów (106 dB) pozwala cieszyć się czystym, pozbawionym zakłóceń dźwiękiem.

Karta wyposażona jest w podwójne wyjście słuchawkowe, co pozwala na współdzielenie muzyki, a także wejście liniowe, port microUSB 2.0 oraz mikrofon. Ten ostatni można wykorzystać podczas rozmów telefonicznych. W przypadku kiedy użytkownik jest podłączony do komputera PC lub Mac, może aktywować technologię Crystal Voice, redukującą szumy i zapewniającą podczas konwersacji czystą barwę głosu. Sound Blaster E1 wyróżniają niewielkie gabaryty, jego wymiary to 3. x 19 x 66 mm, zaś waga - jedyne 25 gram. Urządzenie ma wbudowany akumulator, który gwarantuje 25 godzin pracy po pełnym naładowaniu.

Naszym zdaniem:

Idea poprawiania dźwięku w smartfonach i tabletach wydaje się słuszna, tylko czy ktokolwiek z nas zechce podpiąć do swojego telefonu kolejne, wcale nie takie małe urządzenie? Współczesne smartfony radzą sobie całkiem dobrze z odtwarzaniem dźwięku, a niektóre są w stanie bezproblemowo odtwarzać dźwięk w wysokiej rozdzielczości. Czy na tym tle karta Creative ma szansę przyjąć się na rynku? Naszym zdaniem owe szanse wyglądają słabo.

Cena: 200 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)