Kamera sportowa Shimano

Kamera sportowa Shimano
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta

06.02.2014 16:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Shimano – znana przede wszystkim z produkcji komponentów rowerowych - zaprezentowała własną kamerę sportową – CM-1000 Sport Camera. Nie jest to jednak propozycja tylko dla rowerzystów. Model ten rejestruje obraz w jakości HD, jest wodoodporny i posiada bardzo szeroki kąt widzenia.

Filmy w rozdzielczości 1080. rejestrowane są dzięki obiektywowi szerokokątnemu o jasności f2.0. Dzięki temu jakość nagrania nie powinna spadać nawet w słabych warunkach oświetleniowych. Dostępne są dwie opcje kąta widzenia kamery - tryb standardowy, gdzie pole widzenia wynosi 135 stopni oraz szerokokątny, zapewniający aż 180 stopni.

Kamera jest nie tylko odporna na zachlapania. Możemy zejść z nią pod wodę na głębokość do 1. metrów - bez żadnej dodatkowej obudowy (IPX-8 Waterproof Standard). Dzięki temu urządzenie pozostaje bardzo kompaktowe - jego wymiary to 44 x 70 x 30 mm. Również waga należy do niewielkich - wynosi zaledwie 86 gramów.

Urządzenie obsługiwane jest jedynie dwoma przyciskami. Urządzeniem można sterować również przy pomocy smartfonów i tabletów, dzięki połączeniu Wi-Fi. Na ekranie smartfona możemy obserwować także podgląd nagrania na żywo.

Obraz
© (fot. zdjęcie producenta)

Urządzenie posiada także zgodność z protokołem przesyłania danych ANT i ANT+ - to przede wszystkim ukłon w stronę cyklistów, ponieważ umożliwia komunikację z komputerkami rowerowymi oraz integrację otrzymanych danych z nagraniem. Na filmie będą mogły ukazać się takie informacje jak aktualna prędkość, przebyty dystans, czas, itp.

W zestawie z kamerą otrzymamy dwa mocowania - standardowe oraz przeznaczone do kasku. W Europie kamerę można będzie kupić w maju 201. roku. Cena nie jest jeszcze znana.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)