Kamera IP Tracer Security Cam - domowy szpieg

Kamera IP Tracer Security Cam - domowy szpieg

Kamera IP Tracer Security Cam - domowy szpieg
07.01.2010 10:21

Coraz częściej chcemy wiedzieć co dzieje się w naszym domu lub biurze pod naszą nieobecność. W celu zaspokojenia naszej ciekawości a przede wszystkim zwiększenia bezpieczeństwa Tracer prezentuje pierwszą kamerę IP, która służy do wewnętrznego monitoringu domu lub biura.

Nowa kamera umożliwia ciągłe obserwowanie wybranego obszaru poprzez sieć lokalną lub Internet, bez podłączania kamery do komputera . Zapewnia ona kolorowy obraz wideo o rozdzielczości VGA (640x480. przekazywany z prędkością do 30 klatek na sekundę w sieci LAN/WAN, wykorzystując technologię kompresji MJPEG/MPEG4. Zarządzanie obrazem odbywa się w sieci poprzez przeglądarkę internetową (po wpisaniu adresu IP i hasła) - w ten sposób można ustawić jasność, kontrast i nasycenie obrazu oraz cyfrowy zoom (max. 2.0). Funkcja Pan&Tilt umożliwia zdalną regulację obrotu i nachylenia kamery w każdym kierunku (110 stopni w pionie i 190 stopni w poziomie), co znacznie zwiększa obserwowany obszar. Oprócz standardowego uwierzytelnienia użytkownika dostępna jest opcja szyfrowania obrazu 128-bit AES w celu zagwarantowania bezpiecznej transmisji.

Obraz
© (fot. Tracer)

Kamera wyposażona została w diody LED do pracy w ciemności - 1. sztuk. W dzień jest kamerą kolorową i diody podświetlające są wyłączone. Natomiast w momencie obniżenia natężenia światła, wbudowany foto rezystor może załączać diody i kamera wchodzi w tryb czarno-biały.

Wewnętrzny modem sieciowy (standard TCP/IP) współpracuje z ActiveX (Internet Explorer 5.0 lub wyższy) lub Java Applet (Firefox 1.5 lub wyższy) przy LAN: 10Base-T Ethernet / 100BaseTX Fast Ethernet (RJ45). Specjalne wejście/wyjście czujnika alarmu w przypadku pożaru lub innego zdarzenia losowego daje możliwość powiadomienia użytkownika na e-mail lub FTP. Ponadto można zainstalować zewnętrzny czujnik podczerwieni tzw. PIR, który umożliwia detekcję ruchu - wzbudzanie nagrywana i przekazu obrazu i podniesienie alarmu w przypadku wykrycia podejrzanej aktywności.

Kamera IP zapewnia dynamiczną funkcję DNS, co umożliwia wygodniejsze korzystanie w przypadku zmiany IP i ADSL. W komplecie zasilacz o mocy 5V, kabel RJ45 do podłączenia do routera oraz specjalny metalowy uchwyt do zawieszenia kamery na ścianie lub na suficie.
*Kamerę wyceniono na 399zł. *

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)