Kamera do zadań specjalnych

Kamera do zadań specjalnych

Kamera do zadań specjalnych
Źródło zdjęć: © mat. prasowy
31.07.2015 10:01

Firma Canon zaprezentowała swój nowy produkt, kamerę ME20F-SH. Urządzenie zostało stworzone z myślą o pracy w ekstremalnych warunkach oświetleniowych. Kamerę cechuje niewielkie i kompaktowe body oraz wysoka jakość nagrywania Full HD.

ME20F-SH oferuje wartość ISO aż do 4 mln (+75dB). Jak podaje producent, urządzenie znajdzie zastosowanie zarówno przy produkcjach telewizyjnych, dokumentujących przyrodę nocą, eksploracjach jaskiń czy tworzeniu materiałów dokumentujących podwodny świat, jak również w astronomii czy systemach dozoru. Urządzenie posiada opcję zdalnego sterowania, co pozwala zainstalować je na dłużej w wybranym miejscu (np. na potrzeby filmów przyrodniczych czy dokumentalnych) i w razie potrzeby sterować zdalnie. Kamera ME20F-SH jest produktem do ściśle specjalistycznych zastosowań.

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Kamera ME20F-SH umożliwia rejestrowanie materiału Full HD w kolorze ze zredukowaną ilością szumów - nawet w słabym świetle –. i bez konieczności zastosowania światła podczerwonego.
ME20F-SH posiada pełnoklatkową 2.26-megapikselową matrycę 3. mm i procesor DIGIC DV4. Piksele i układ matrycy wykorzystują technologie Canon dla zredukowania szumów i uzyskania bardzo wysokiej czułości, co pozwala nagrać obiekty znajdujące się w oświetleniu poniżej 0.0005 luksa. Podobnie jak kamery z linii Cinema EOS, model ME20F-SH oferuje ustawienia Canon Log i Wide DR.

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Urządzenie oferuje kilka opcji podłączenia do zewnętrznych urządzeń nagrywających czy umożliwiających zdalny podgląd. Kamera jest także kompatybilna z pilotem RC-V100. dzięki czemu zdalnie możemy kontrolować urządzenie.
Kamera ME20F-SH posiada mocowanie EF z Cinema Lock, które jest także dostępne w modelu Cinema EOS C500. Dzięki temu użytkownicy zyskują dostęp do rozbudowanej linii wymiennych obiektywów.

_ Źródło: Canon/ WP _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)