Kamera Canon z kątem widzenia 170 stopni

Kamera Canon z kątem widzenia 170 stopni29.01.2014 11:47
Kamera Canon z kątem widzenia 170 stopni
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta

Canon zaprezentował nową kamerę - Legria mini X. To kompaktowy model o nietypowym kształcie, który sprawdzi się przede wszystkim do nagrywania koncertów, występów scenicznych i reportaży.

Mini X zawdzięcza to doskonałej jakości nagrywanego dźwięku i szerokokątnemu obiektywowi. Duży, wbudowany mikrofon stereofoniczny z wysokim stosunkiem sygnału do szumu i szerokim zakresem dynamicznym, znacząco redukuje hałas i wyraźnie zapisuje wysokie i niskie dźwięki. Nagrywanie w trybie Linear PCM gwarantuje realistyczny dźwięk bez kompresji.

Optyka kamery umożliwia nagrywanie obrazu w zakresie 16. stopni dla filmów Full HD i 170 stopni dla zdjęć. Pojemnościowy ekran dotykowy LCD o przekątnej 2,7 cala pozwala oglądać filmowany obraz na żywo pod różnymi kątami. Wbudowana podstawka pozwala przechylić kamerę w górę o 60 stopni, co zapewnia szeroki zakres perspektywy i ogranicza potrzebę korzystania ze statywu. Podstawkę można chować lub wysuwać według potrzeb.

Efekty pracy można prezentować w serwisach społecznościowych przez Wi-Fi. Funkcja zdalnego monitorowania pozwala sprawdzić, co się dzieje w domu, za pomocą smartfona lub tabletu. Kamera Legria mini X współpracuje też z opcjonalną podstawą CT-V1. która umożliwia poziomy ruch panoramiczny w zakresie 200 stopni i którą można sterować przez internet.

288765661214554259
Źródło zdjęć: © (fot. zdjęcie producenta)

Filmy i zdjęcia Full HD wspierane są przez HS System firmy Canon. Matryca CMOS 12,8 MP i wydajny procesor DIGIC DV4 zapewniają doskonały obraz nawet przy słabym świetle. Obsługa trybów AVCHD (50i) i MP4 (25p) umożliwia dobranie optymalnego formatu do systemu pracy.

Nagrywanie w przyspieszonym i zwolnionym tempie pozwala zwolnić nagranie do 1/4 normalnej prędkości lub 4-krotne je przyspieszyć. Możliwe jest także tworzenie filmów poklatkowych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)