Trwa ładowanie...
d3qs6cy

Kalkulator smogu. Sprawdź, ile "wypaliłeś" papierosów

Smog jest realnym zagrożeniem, które wielu z nas wciąż ignoruje. Sprawdź, jak faktycznie szkodzi ci zanieczyszczone powietrze. Zrobisz to za pomocą kalkulatora smogowego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Smog jest ogromnym problemem Polaków
Smog jest ogromnym problemem Polaków (iStock.com)
d3qs6cy

Co roku w wyniku powikłań spowodowanych przez zanieczyszczenia powietrza w Polsce umiera 48 tys. osób. Według Dyrektora Generalnego WHO, na całym świecie może to być nawet 7 milionów. Z tego względu powstają ruchy takie jak Krakowski Alarm Smogowy.

Już dwa lata temu krakowski ruch wraz we współpracy z startupem Omni Calculator stworzyło aplikację obliczającą szkodliwość smogu. To kalkulator, który na podstawie danych z konkretnego regionu pokazuje przeliczenie zawartości benzo(a)pirenu w powietrzu na ilość papierosów.

Wystarczy odpowiednio ustawić lokalizację i ilość spędzanego czasu na dworze a zobaczymy, jak bardzo szkodzi nam samo b(a)p. Przykładowo, przy dzisiejszych warunkach, spędzanie czterech godzin dziennie na dworze szkodzi równie, jak wypalenie 721 papierosów w skali roku.

d3qs6cy

Kalkulator znajdzieciepod tym adresem. Jeśli zejdziecie na dół strony, znajdziecie opcję dodania widżetu do przeglądarki. Dzięki temu w każdej chwili macie łatwy dostęp do kalkulatora.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Cybersejf – uwaga na fałszywe aplikacje

d3qs6cy

Podziel się opinią

Share

d3qs6cy

d3qs6cy
Więcej tematów