Już są! Nowe procesory Intel Core szóstej generacji

Już są! Nowe procesory Intel Core szóstej generacji

Już są! Nowe procesory Intel Core szóstej generacji
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
02.09.2015 12:05, aktualizacja: 02.09.2015 16:52

Intel zaprezentował oficjalnie nową rodzinę procesorów Core szóstej generacji. Obecna generacja ma zapewnić wyższą wydajność przy najniższym jak dotąd zużyciu energii. Najnowsze układy trafią do szerokiej gamy urządzeń - od przenośnych komputerów, takich jak Intel Compute Stick, przez urządzenia 2w1, komputery stacjonarne i All-in-One, po mobilne stacje robocze.

Nowe procesory oparte są na mikroarchitekturze Skylake i zostały wykonane w 14-nanometrowym procesie technologicznym. Oferują one ponad 2,5-krotnie wyższą wydajność (porównanie procesora i5-6200. do i5-520UM, benchmark SYSmark*2014) oraz trzykrotnie dłuższy czas pracy na akumulatorze. Gracze docenią także możliwości zintegrowanego układu graficznego, który zapewnia 30-krotnie wyższą wydajność w porównaniu do przeciętnego 5-letniego komputera (dane wyliczone na podstawie porównania procesorów i5-6200U do i5-520UM). Według deklaracji Intela, nowe układy pozwolą również na produkcję o połowę smuklejszych i lżejszych komputerów, które będą szybciej się uruchamiać i pracować cały dzień na jednym ładowaniu. To jednak zweryfikuje rzeczywistość, ponieważ suche testy laboratoryjne nie zawsze są w stanie oddać tego, w jaki sposób użytkownicy korzystają ze swoich urządzeń.

Procesory mobilne Intel Core m, będą teraz oferowane w wersjach Intel Core m3. m5 i m7. Oznacza to, że użytkownicy dostaną większy wybór urządzeń, o parametrach i cenach dopasowanych do swoich potrzeb i możliwości.

Nowa generacja procesorów Intela to także kilka nowości zaprojektowanych z myślą o komputerach mobilnych. Odblokowany procesor mobilny „K”. umożliwi podkręcanie parametrów z większą kontrolą ze strony użytkownika. Nowy czterordzeniowy Core i5 zaoferuje wyższy poziom mobilnej wielozadaniowości – z nawet o 60 procent wyższą wydajnością (porównanie wykonano dla układów i5-6300HQ oraz i5-4300M). Wśród nowości nie zabrakło także modeli z rodziny Xeon E3, obsługujących złącze Thunderbolt 3, a przeznaczonych do mobilnych stacji roboczych.

Co ważne, wszystkie procesory przystosowane są do obsługi multimediów w jakości 4K. Dzięki nowym jednostkom więcej komputerów będzie posiadać uniwersalne złącze Thunderbolt 3 z USB Typu-C. Wybrane modele komputerów 2w1. notebooków i All-in-One’ów zostaną także wyposażone w zaprezentowaną niedawno kamerę Intel RealSense, która umożliwia wykrywanie głębi obrazu, czy tworzenie trójwymiarowych zdjęć.

W ciągu kilku najbliższych miesięcy Intel wprowadzi na rynek ponad 4. modeli procesorów Intel Core szóstej generacji, z układami graficznymi Intel Iris i Iris Pro, rodzinę procesorów Intel Xeon E3-1500M do mobilnych stacji roboczych oraz biznesowe procesory Intel vPro.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)