Już 24 mln uzależnionych od Internetu

Już 24 mln uzależnionych od Internetu

Już 24 mln uzależnionych od Internetu
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
03.02.2010 09:49

Liczba młodych Chińczyków uzależnionych od internetu podwoiła się w ciągu ostatnich 4 lat do 24 mln w 2009 r. - poinformowały w środę media państwowe, powołując się na wyniki sondażu

Sondaż, przeprowadzony przez Stowarzyszenie Młodych Chińczyków na rzecz Rozwoju Sieci na próbie 7 tys. osób w 3. chińskich prowincjach i regionach, wykazał, że 1/7 użytkowników internetu w wieku od 6 do 29 lat jest od niego uzależnionych - dwa razy więcej niż w 2005 r. - podał dziennik "China Daily".

Obraz

Osoby uzależnione od Interentu mają najczęściej od 1. do 23 lat. Aż 15,6 proc. użytkowników z tej grupy wiekowej uznano za uzależnionych.

Za uzależnionych uznawano ludzi, których oceny w szkole, wydajność pracy lub stosunki międzyludzkie ucierpiały z powodu korzystania przez nich z internetu i którzy albo czuli nieustanną potrzebę przebywania w sieci i byli zirytowani, gdy nie mogli tego zrobić, albo też czuli się szczęśliwsi w sieci niż w świecie rzeczywistym.

W tej chwili w Chinach istnieje co najmniej 30. organizacji zajmujących się leczeniem uzależnienia od Interenetu. Jeszcze do niedawna jedną z metod były elektrowstrząsy.

Liczba internautów w Chinach wzrosła w ubiegłym roku do 384 mln. Chiny są obecnie państwem z największą liczbą użytkowników internetu na świecie.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)