Jeszcze bardziej odporny Sonim

Jeszcze bardziej odporny Sonim

Jeszcze bardziej odporny Sonim
11.10.2010 09:21, aktualizacja: 11.10.2010 09:31

Sonim zaprezentował kolejny telefon z rodziny urządzeń o ponadprzeciętnej odporności na czynniki zewnętrzne - model XP1300.

Według firmy jest to pierwszy na świecie telefon, który spełnia wymagania klasy szczelności IP68. Oznacza to, że jego obudowa jest w pełni odporna na wnikanie obcych ciał stałych oraz bez problemu przeżyje zanurzenie ciągłe na głębokości 2 metrów.

_ XP1300 _ jest również zgodny z wojskową normą MIL-810G, stosowaną przez amerykańską armię. Dzięki temu niestraszna będzie mu wysoka wilgotność, wstrząsy oraz nagła zmiana temperatur.

Operowanie telefonem w tak różnych warunkach ułatwić ma specjalny projekt obudowy, do stworzenia której wykorzystano gumę oraz włókna szklane. Styliści zadbali również o odpowiednie ułożenie klawiszy, co ma ułatwić obsługę telefonu w rękawiczkach.

Oprócz tego _ XP1300 _ zaoferuje ekran o przekątnej 2 cali, który chroniony będzie przez szkło Gorilla Glass. Z funkcji multimedialnych warto wspomnieć o możliwości odtwarzania plików muzycznych w formacie MP3 oraz materiałów wideo.

Według producenta, bateria w _ XP1300 _ ma pozwolić na 18 godzin rozmów lub pozostawanie urządzenia w stanie czuwania do 33 dni. Jego cena dla odbiorcy końcowego nie została ujawniona.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)