JasperReports i raporty

JasperReports i raporty

09.05.2007 20:30

Ukazała się wersja 1.3.3 programu iReport, funkcjonalnego narzędzia do projektowania raportów dla bibliotek JasperReports. Aplikacja działa w systemie Windows lub Linux.

iReport to zaawansowana i zarazem prosta w obsłudze aplikacja, która umożliwia wygenerowanie rozbudowanych raportów JasperReports. Program został napisany całkowicie w języku Java, dzięki czemu nie ma problemów z jego instalacją i uruchomieniem. Wygenerowane dokumenty mogą zawierać dane przedstawione w postaci tekstowej i graficznej. Dostępne są takie struktury, jak grafy, wykresy i diagramy. Program potrafi pobrać potrzebne informacje poprzez kilka dróg, między innymi JavaBeans, TableModels, Hibernate i JDBC.

iReport 1.3.3 posiada prosty w obsłudze interfejs graficzny, który, mimo pozornego ograniczenia, zawiera również bardzo złożone funkcje. Ta zaleta pozwala używać go nawet niezaawansowanym użytkownikom.

Nowe wydanie to przede wszystkim wsparcie dla JasperReports w wersji 1.3.3. Naprawiono również kilka istotnych błędów. Więcej informacji można odnaleźć na stronie domowej iReport - http://jasperforge.org/sf/projects/ireport. Znajduje się tam również przydatna instrukcja obsługi. Niestety, opis wszystkich funkcji tego oprogramowania zawarty jest w płatnych dokumentacjach producenta.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)