Jaki telefon wybrać dla dziecka?

Jaki telefon wybrać dla dziecka?
Źródło zdjęć: © iStock.com

04.08.2017 17:09, aktual.: 29.08.2017 16:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Bez względu na to, czy chcemy kupić dziecku telefon na urodziny, na komunię, czy po prostu chodzi o nasze własne dziecko, z którym chcemy mieć stały kontakt – zawsze pojawia się pytanie o to, jaki model będzie najodpowiedniejszy! Jaki telefon najlepiej wybrać dla dziecka?

Dostosowany do wieku

Wielu rodziców obawia się, że własny telefon komórkowy to rarytas, którym powinno móc się szczycić raczej starsze dziecko. Wspominają tym samym czasy swojej własnej młodości, gdy o podobnych gadżetach dla dzieci nie było mowy. Jednakże jest to raczej błędne myślenie – telefony komórkowe w tym momencie mają coraz młodsze dzieci, więc brak podobnego sprzętu może być raczej przyczyną niedopasowania dziecka do reszty, a nawet kpin – a przecież to mogłoby znacznie gorzej wpłynąć na rozwój najmłodszych.

Po drugie, rodzic może mieć z dzieckiem stały kontakt, co jest nieocenioną pomocą w przeróżnych przypadkach. Po trzecie zaś, niejeden raz można było usłyszeć historię o tym, jak dziecko zadzwoniło po pomoc w nagłym wypadku – obeznanie z telefonem może zatem okazać się kiedyś ratunkiem!

Specjaliści podkreślają jednak, że model telefonu powinien zostać dostosowany do wieku dziecka - a zatem nie idźmy tropem „im więcej gadżetów, tym lepiej”, gdy szukamy czegoś na przykład dla 6-latka! Trzeba dostosować telefon do stopnia rozwoju dziecka - i niejako sprawić, by ów telefon ewoluował wraz z nim.

Jaki telefon dla kogo?

Specjaliści są zgodni, że małe dzieci powinny mieć niewątpliwie proste telefony, na których będą się uczyć obsługiwać podobny sprzęt. Trudno przecież oczekiwać, że dziecko, które jeszcze nie umie pisać ani czytać będzie nagle zainteresowane pisaniem SMS-ów czy wykonywaniem skomplikowanych operacji w różnorakich aplikacjach. Telefony mogą za to mieć gry – bo dzieci je uwielbiają! Telefon może mieć funkcję wykonywania zdjęć - teraz jest to zresztą powszechne. Ale małe dzieci z pewnością nie potrzebują smartfona – tym bardziej, że zdarza im się coś popsuć. Dobrym pomysłem dla nich jest na przykład Sony Ericsson Yari, stworzony specjalnie dla dzieci Fonek, czy mały i zgrabny Samsung Corby.

Dzieci, które już chodzą do szkoły mogą mieć odpowiednio lepsze telefony. Czytanie i pisanie na nich może mieć funkcję edukacyjną – ponadto dzieci w tym wieku bardzo szybko się uczą, a zatem będą odkrywały wszystkie możliwości, jakie ma telefon. Ważne, żeby zastosować odpowiednie zabezpieczenia – na przykład maksymalną ilość danych do wykorzystania, blokadę niektórych numerów oraz treści przeznaczonych dla dorosłych. Jeśli szukamy czegoś na prezent – na przykład na komunię – mimo wszystko nie inwestujmy w sprzęty za ponad 1000 złotych. Kto ma dzieci, ten wie, że taki sprzęt bardzo szybko zostanie uszkodzony, a więc naprawdę szkoda pieniędzy. Odpowiednie dla dzieci będą na przykład smartfony Samsung Galaxy J3 czy świetny Maxcom Smart&Strong MS456 LTE. Ten ostatni posiada specjalne wzmocnienie, które chroni go na wypadek upadku, a nawet kontaktu z wodą.

Źródło artykułu:Materiał Partnera
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)