Trwa ładowanie...
d461vhj

Jaki monitor kupić do Home Office?

W trakcie kupowania monitora możemy kierować się wieloma różnymi aspektami. Dowiedz, co naprawdę się liczy!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jaki monitor kupić do Home Office?
d461vhj

Artykuł sponsorowany

Monitor do Home Office – matryca jest kluczowa

Przede wszystkim musimy skupić się na typie matrycy. Na rynku dostępnych jest wiele wariantów – najważniejsze z nich to IPS, TN i VA.
W podstawowych modelach montowane są panele TN. Zapewniają one przyzwoite parametry pod kątem pracy i grania w wymagające mechanicznie tytuły. Odzwierciedlenie realnych kolorów nie stoi jednak w tym przypadku na tak wysokim poziomie, jak przy matrycy IPS. Warto zwrócić na to uwagę zwłaszcza wtedy, gdy nasza praca opiera się na edytowaniu grafik i fotografii. IPS zapewnia także znacznie lepsze kąty widzenia – ma to spore znaczenie dla poprawy komfortu pracy. Monitory IPS dostępne są w przeróżnych cenach – od 400 złotych do aż kilku tysięcy.

d461vhj

Matryca VA charakteryzuje się za to doskonałym odwzorowaniem czerni, świetnymi kątami widzenia i dobrym kontrastem. Zalety te okupuje jednak nieco dłuższym czasem reakcji, co nie ma znaczenia w pracy, jednak jest niezwykle ważne dla graczy. Musimy mieć to na uwadze, gdy szukamy monitora VA służącego zarówno do pracy w trybie Home Office, jak i do rozrywki.

Kluczowe parametry dla pracy biurowej – wybierz idealny monitor

Przegląd produktów jest przeogromny. Musimy skupić się na dobraniu ekranu konkretnie pod nasze potrzeby. Pamiętajmy o tym, że wielkość wyświetlacza ma znaczenie. To w dużym stopniu indywidualna kwestia – nie ma jednoznacznego klucza, według którego powinniśmy oszacować ten parametr. Jeśli lubimy niewielkie ekrany lub nie dysponujemy zbyt dużym biurkiem – warto stawiać na rozwiązania nieprzekraczające 25 cali. Większe modele zapewniają doskonałe warunki do pracy, jednak musimy być przyzwyczajeni do korzystania z takich sprzętów.

d461vhj

Wraz z wielkością ekranu powinna iść w parze rozdzielczość. W Home Office zazwyczaj nie potrzebujemy monitorów 4K – zdecydowanie wystarczy wariant 1920 x 1080. Taka rozdzielczość dobrze działa w standardowych wyświetlaczach. W przypadku modeli o wyższej przekątnej lub ultrawide warto stawiać na większą ilość detali. Wybierając monitor, musimy pamiętać także o złączach. Wybór konkretnego modelu będzie uzależniony od portów dostępnych w naszej karcie graficznej. Możemy także skorzystać ze specjalnych przejściówek, jednak mogą one być nieco problematyczne, zwłaszcza w przypadku sygnału analogowego. Przed zakupem powinniśmy zatem dokładnie zweryfikować dostępne złącza.

Co jeszcze ma znaczenie przy wyborze monitora?

W niektórych monitorach znajdują się dodatkowe głośniki. To miły dodatek do miejsca pracy – często musimy słuchać różnych materiałów, a nie zawsze chcemy spędzać cały dzień w słuchawkach. To dobry kompromis, chociaż nie oferują one oczywiście jakości studyjnej. Czas reakcji matrycy w biurze ma drugorzędne znaczenie – w zupełności wystarczy 5 ms.

d461vhj

Nowoczesne monitory dysponują także zwiększoną częstotliwością odświeżania. 120 Hz czy nawet 240 Hz znacznie zwiększa płynność aplikacji, jednak komputery biurowe często nie wykorzystują w pełni tego potencjału. To dodatek, który sprawi, że praca będzie o wiele przyjemniejsza. Warto zakupić do biura monitory z zakrzywionym ekranem i regulacją pivot, która pozwoli nam na wykorzystanie ich w pionowej pozycji. Możemy także rozważyć zakup monitora ultrawide.

Artykuł sponsorowany

d461vhj

Podziel się opinią

Share
d461vhj
d461vhj
Więcej tematów