Jak znaleźć zgubiony telefon

Jak znaleźć zgubiony telefon

Jak znaleźć zgubiony telefon
Źródło zdjęć: © WP.PL
Bolesław Breczko
13.01.2017 12:41, aktualizacja: 13.01.2017 16:14

Dzięki lokalizacji GPS i internetowi możemy bardzo łatwo i dokładnie zlokalizować zagubiony telefon. Jest jednak jeden warunek, musimy się do tego przygotować jeszcze zanim go zgubimy.

Możliwość zlokalizowania telefonu przez GPS dają zarówno iPhone’y jak i telefony z systemem Android. Aplikacje w obydwu systemach dają też możliwość zdalnego sterowania zgubionym telefonem. Można zmusić aparat, aby wydał głośny dźwięk, zablokować go lub wymazać wszystkie dane (w momencie, gdy telefon wpadnie w niepowołane ręce).

Aby skorzystać z opcji odnalezienia telefonu należy przede wszystkim stworzyć konto Google (dla urządzeń z Androidem) lub Apple ID (dla iPhone’ów) i zalogować się przy jego pomocy w telefonie.

Aby znaleźć telefon z Androidem należy wejść na stronę https://www.google.pl/android/devicemanager i zalogować się do swojego konta. Pokaże nam się mapa z lokalizacją telefonu i menu z poleceniami, którymi możemy zdalnie sterować telefonem.

Jeśli korzystamy z przeglądarki Chrome i jesteśmy w niej zalogowani do tego samego konta co w telefonie, to wystarczy wpisać w pasku adresu „Znajdź mój telefon”, zostaniemy poproszeni o ponowne wpisanie hasła i pokaże nam się mapka z lokalizacją telefonu.

Aby odnaleźć zagubionego iPhone’a trzeba wejść na stronę https://www.icloud.com i wybrać opcję „Znajdź”. Tak samo jak w przypadku Androida pokaże nam się mapa z lokalizacją i menu z poleceniami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)