Jak zemścić się na spamerach?

Jak zemścić się na spamerach?

Jak zemścić się na spamerach?
Źródło zdjęć: © Gizmodo
01.10.2010 13:08, aktualizacja: 01.10.2010 15:12

Postmodernistyczna zemsta na spamerze w awanturniczym stylu! Mike Berry nie tylko przekonał oszusta, że może mu załatwić stypendium, ale i nakłonił go do stworzenia kilku rzeźb.

Jak pisze The Atlantic, istnieje grupa osób, które za swój obowiązek uważają zwalczanie spamerów ich własną bronią - przez oszukiwanie. Doświadczeniami dzielą się na stronie 419Eater.

Bohaterem wśród antyspamerów został niejaki Mike Berry, który rozpoczął korespondencję z jednym z "afrykańskich książąt". Książę prosił oczywiście o mały datek, dzięki któremu mógłby dostać się do swoich milionów, po czym miał się podzielić majątkiem z darczyńcą. Berry przybrał pseudonim Derek Trotter i poinformował "Johna Boko", że może wziąć udział w konkursie rzeźbiarskim, w którym nagrodą jest stypendium brytyjskiej fundacji wspierającej młodych artystów.

Boko najpierw przysłał z Afryki polerowane, drewniane rzeźby psa i kota, wykonane dokładnie według wskazówek Trottera, czyli Berry'ego. Ten odpisał, że rzeźby są "za małe, chyba skurczyły się w transporcie i się nie nadają". Boko otrzymał jednak jeszcze jedną szansę - miał wykonać rzeźbę Commodore 64. I wykonał! Przesyłka dotarła z Afryki wprost na adres Berry'ego.

Książę otrzymał jeszcze jednego maila - że Trotter został aresztowany. Być może nie zaprzestał spamerskiej działalności, ale stracił wiele czasu.

wydanie internetowe www.gizmodo.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)