Jak zarabiać na Twitter.com? Wystarczy pisać

Jak zarabiać na Twitter.com? Wystarczy pisać

Jak zarabiać na Twitter.com? Wystarczy pisać
05.06.2009 15:00, aktualizacja: 05.06.2009 15:23

Firma Izea (wcześniej znana jako Pay Per Post) zamierza płacić użytkownikom Twitter.com, za pisanie o konkretnych markach i produktach.

Stworzona przez Izea platforma nazywa się Sponsored Tweets. Dzięki niej użytkownicy Twitter.com będą mogli wysyłać do obserwujących ich bloga osób (followers) wiadomości o konkretnych markach lub produktach. Blogerzy maja za takie akcje otrzymywać zapłatę, której wysokość uzależniona będzie od liczby kliknięć, jaką zbiorą rozesłane reklamy. Przewidziano także inny model rozliczeniowy, według którego bloger będzie otrzymywał stałą stawkę za każdą wysłaną wiadomość sponsorowaną.

Użytkownicy Twittera sami ustalają stawki, jakie chcą otrzymywać za uczestnictwo w kampanii reklamowej, ale to reklamodawcy będą wybierali blogerów.

Platforma Sponsored Tweets ma zostać uruchomiona w ciągu miesiąca.

Izea nie jest jedyną firmą, która stara się zbudować sieć reklamową wewnątrz Twittera. Podobne działa Magpie, która także oferuje pieniądze za umieszczanie sponsorowanych wiadomości w popularnym serwisie mikroblogowym. W odróżnieniu jednak od Magpie, Izea nie narzuca użytkownikom wiadomości z gotową treścią, by blogerzy mogli tworzyć przekaz w swoim stylu.

Żródło: Adweek.com

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)